16 Σεπτεμβρίου 2024

Φινάλε με νίκη για τον ΟΠΕΡ

Στο τελευταίο ματς της φετινής σεζόν ο ΟΠΕΡ κατάφερε να επιστρέψει στις επιτυχίες,κερδίζοντας με 3-1 σετ τον ΟΦΗ στο “Μελίνα Μερκούρη” σε ένα συγκλονιστικό ματς.
Από την 4η θέση “αποχαιρετάει” την χρονιά η Ρεθυμνιώτικη ομάδα, η οποία έκλεισε τον φετινό της κύκλο, χαρίζοντας μία εντυπωσιακή νίκη στον κόσμο της. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο από το πρώτο μέχρι το τελευταίο σετ, με τους Ρεθυμνιώτες να προηγούνται με 2-0 σετ, τα οποία κρίθηκαν στις λεπτομέρειες (25-22 και 29-27). Από κει και έπειτα οι Ηρακλειώτες μείωσαν σε 2-1 σετ, κερδίζοντας με σκορ 25-27, ενώ ο επίλογος γράφτηκε από την Ρεθυμνιώτικη ομάδα. Οι παίκτες του Γιώργου Σταυρόπουλου δεν έδωσαν το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να στείλουν την αναμέτρηση στο τάι μπρέικ, φτάνοντας στο 25-23 και στη νίκη.
ΤΑ ΣΕΤ: 25-22, 29-27, 25-27, 25-23.
ΟΠΕΡ (Σταυρόπουλος): Διαμαντάκης, Μπονατάκης, Κόκκινος, Λεμπιδάκης, Μονιάκης, Τεφτσής, Λαδάκης -λ / Γαλανάκης, Παπαδάκης.
ΟΦΗ (Ζλατιλίδης): Παπαδάκης, Αυτζίογλου, Δρουγκάκης, Τζαγκαρούλης, Μαγρικλής, Περπινάκης, Κοσκινάς -λ / Λαγκουβάρδος.