16 Σεπτεμβρίου 2024

Φυσιολογική ήττα για τους Νέους από το Ηράκλειο

“Έβρεξε” γκολ στο σήπεδο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης”, με την μικτή Νέων Ρεθύμνου να γνωρίζει φυσιολογικά την ήττα με 1-7 από το Ηράκλειο για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Οι Ρεθυμνιώτες άντεξαν για περίπου μισή ώρα και μέσα σε 11 λεπτά δέχθηκαν 5 τέρματα από τους αντιπάλους τους, για το 0-5 στο 39′. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι αύξησαν τον δείκτη του σκορ σε 0-6, με τον Παπιομύτογλου να σημειώνει το γκολ της τιμής με όμορφη ενέργεια και τον Καλαϊτζάκη να γράφει το τελικό 1-7.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
28’ Φάουλ Καλαιτζάκη αυτογκόλ Ποθουλάκη 0-1.
29’ Λάθος της άμυνας ο Νοικοκυράκης κάνει 0-2.
32’ Τετ ατ τετ ο Καλαϊτζάκης σώζει ο Διαμαντάκης, νέο σουτ του Χιώτη 0-3.
34’ Κόρνερ του Πρινιανάκη κεφαλιά του Τσακάλι σε κόρνερ ο Κοιλάδης.
37’ Σουτ του Νοικοκυράκη διώχνει ο Διαμαντάκης, νέο σουτ του Χιώτη 0-4.
39’ Σέντρα Δολαψάκη κεφαλιά Νοικυράκη 0-5.
41’ Φάουλ του Παπιομύτογλου κεφαλιά Τσακάλι άουτ.
52΄Σέντρα Ψαρά, κεφαλιά Χιώτη 0-6.
60’ Τετ ατ ετ ο Γαϊτάνης διώχνει ο Σηφάκης.
78’ Με όμορφη ενέργεια ο Παπιομύτογλου κάνει το 1-6.
86 Ο Καλαϊτζάκης γράφει το 1-7.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπερτάκης, Μπαντά, Κολοκωτρόνης.
ΡΕΘΥΜΝΟ (Θεόφιλος Αποστολάκης): Διαμαντάκης, Αποστολάκης, Γαϊτάνης, Ποθουλάκης, Πρινιανάκης, Σωπασής, Τσόλας, Τσακάλι (59’ Τσακάλι), Λέσι (56’ Ψυχαράκης), Παπιομύτογλου Π., Θεοδωράκης (54’ Στεφανάκης).
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Δημήτρης Τριβιζαδάκης): Κοιλάδης (59’ Σηφάκης), Δολαψάκης, Κούρινος, Ζερβάκης, Μακρυγιαννάκης, Αρχοντάκης (54’ Μυλωνάκης), Χιώτης, Αλεξάκης, Χαϊντίνι (46’ Ψαρράς), Νοικοκυράκης, Καλαϊτζάκης.