«Χ» η Μικτή Κ12, ήττα η Κ14 από Χανιά

Με μια ισοπαλία και μια ήττα ξεκίνησαν οι Μικτές ΕΠΣΡ στα Πανελλήνια πρωταθλήματα Κ-12 & Κ-14 της ΕΠΟ, σήμερα στην πρεμιέρα του 8ου ομίλου με αντίπαλο τις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣ Χανίων στο «Kido».

Η Μικτή Κ-12 αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς σκορ (0-0), ενώ η Μικτή Κ-14 ηττήθηκε 0-1 χάρη σε ένα γκολ του Κατσιφαράκη στις καθυστερήσεις του α’ μέρους. Το παιχνίδι που προηγήθηκε, αυτό σε επίπεδο Κ-12 ήταν αμφίρροπο με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ. Στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρας, οι Χανιώτες εκμεταλλεύθηκαν μια στατική φάση στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου με την κεφαλιά του Κατσιφαράκη να καταλήγει στα δίχτυα του Αποστολάκη, ο οποίος στο 22’ είχε πραγματοποιήσει μια εξαιρετική επέμβαση σε σουτ του Κουκουράκη. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για το Ρέθυμνο στο 13’ με τον Στριλιγκά εξ’ επαφής και με τον τερματοφύλακα των Χανίων Τσίτσα, εξουδετερωμένο, να μην μπορεί να δώσει στην μπάλα πορεία προς τα δίχτυα. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε χέρι αμυντικού, αλλά ο κ. Σαμιωτάκης από το Ηράκλειο είπε να συνεχιστεί το παιχνίδι.