3η θέση στο τουρνουά Beach Volley U19 οι Γαλιάκης Ι./ Γαλιάκης Α., στον Ρεθυμνιώτικο μικρό τελικό

Στις 15 και 16 Ιουλίου, στις εγκαταστάσεις του Karteros Beach Sports Center διεξήχθη το Τελικό Τουρνουά U19 της Ε.Σ.ΠΕ.Κ στο Ηράκλειο για την ανάδειξη των πρωταθλητριών ομάδων σε αγόρια και κορίτσια που θα μας εκπροσωπήσουν στο Πανελλήνιο Τελικό τουρνουά της ΕΟΠΕ.

Στο τουρνουά συμμετείχαν οι 12 καλύτερες ομάδες κάθε κατηγορίας που είχαν συμμετάσχει στα προκριματικά τουρνουά της ΕΣΠΕΚ σε Χανιά και Ηράκλειο. Μέσα από πολύ δυνατούς και συναρπαστικούς αγώνες και με πολύ υψηλές θερμοκρασίες, αναδείχθηκαν οι Πρωταθλήτριες ομάδες Κρήτης.

Στην Κατηγορία Men U19 την 3η θέση κατέλαβαν οι Γαλιάκης Ι./ Γαλιάκης Α. που κέρδισαν στον Ρεθυμνιώτικο μικρό τελικό, τους Χάσικο Ι./ Ξυδάκη Η. με σετ 2-1.
Ενώ πρωταθλήτρια ομάδα αναδείχθηκε οι Βένιος / Χρηστάκος κερδίζοντας στον μεγάλο τελικό με 2-0 σετ, τους Σφακιανάκη / Δασκαλάκη που κατέκτησαν την 2η θέση

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube