46-59 επικράτησε το Αρκάδι του Π. Φαλήρου στην Λεωφόρο

Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση το Αρκάδι πήρε σημαντική νίκη στο κλειστό της Λεωφόρο, κόντρα στο Παλαιό Φάληρο με 46-59, για την 9η αγωνιστική της Α2 Γυναικών. Η ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου βρήκε την Ρεθυμνιώτικη ομάδα μπροστά στο σκορ με +11 (20-31). Στην επανάληψη, οι παίκτριες του Αρκαδίου συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, χωρίς να αφήσουν κανένα περιθώριο ανάκαμψης στις γηπεδούχος, με αποτέλεσμα να κατακτήσουν σχετικά άνετα το ροζ φύλλο αγώνα. Από τις νικήτριες η Λίτσι πετυχε 22 πόντους, ενώ από το Π. Φάληρο η Ρεθυμνιώτισα Θεοδωρομανωλάκη πετυχε 15 πόντους απέναντι στην ομάδα και τον προπονητή που την ανέδειξε.

Δεκάλεπτα: 15-11, 20-31, 36-42, 46-59

Π. Φάληρο (Κούτσης):Τσίκουτα, Ντζαμαρία 5, Χριστακοπούλου, Πριόνα 2, Δεγαϊτη 1, Γιαννέλη 3 (1), Πετράκη 5 (1), Θεοδωρομανωλάκη 15, Κανονίδου, Φλώκα, Δραγωνέα 3, Γιαμπάνη 12
Αρκάδι Ρεθύμνου (Πλευράκης): Μπότσι 13, Τζουγγράκη 17 (2) Καούκη 3, Μπάκα, Μιχελιδάκη, Λίτσι 22 (2), Λελεδάκη 4, Σαρτζετάκη, Περάκη