7ος στην Ελλάδα για το 2020 ο ΠΑΣ «Άτλας»

Ο ΠΑΣ «Άτλας» Ρεθύμνου κατέκτησε την 7η θέση στο πρωτάθλημα ποδηλασίας το 2020, συγκεντρώνοντας 3056 βαθμούς, σε σύνολο 90 σωματείων από όλη την Ελλάδα που πήραν βαθμολογία.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram , κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο κανάλι μας στο YouTube

Ο Π.Ο. Όμιλος Χανίων Τάλως αναδείχθηκε Πρωταθλητής. Ο Χανιώτικο σύλλογο να πήρε την πρώτη θέση με 7.406 β. Στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο Π.Ο. Κρόνος Νίκαιας με 7.338 β. και στην τρίτη θέση ο Π.Ο. Βόλος με 6.821 β.
Ακολούθησαν, ο Ροδήλιος Π.Ο. Ρόδου (6.153), ο Π.Γ.Σ. Λάρισας (4.357) και ο Π.Ο.Πατρών (3.745).

Η παραπάνω Τελική Βαθμολογία Συλλόγων προέκυψε μετά την εισαγωγή των εξακοσίων ογδόντα τριών (683) εγκεκριμένων Φύλλων Αγώνων δρόμου, πίστας, ορεινής ποδηλασίας και cyclo cross για το 2020.