Η πιο μεγάλη ώρα είναι τώρα… για το ΝΟ Ρεθύμνου σε επίπεδο Ανδρών, αφού σήμερα και αύριο διεξάγεται στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης ο β’ γύρος των πλέι άουτ της Α2 Εθνικής κατηγορίας πόλο.
Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα μετά την καλή συγκομιδή των δύο νικών σε 3 ματς στον Βόλο το διήμερο 17-18 Ιουνίου και συνολικά με 7 βαθμούς, θέλει αυτό το Σαββατοκύριακο στα 4 παιχνίδια να ολοκληρώσει την προσπάθεια παραμονής του στην κατηγορία, ανανεώνοντας την παρουσία του στην κατηγορία για 4η συνεχόμενη χρονιά. Οι ομάδες που θα καταλάβουν τις 4 πρώτες θέσεις της βαθμολογίας των πλέι άουτ θα εξασφαλίσουν και την παραμονή τους, ενώ οι άλλες 4 θα υποβιβαστούν στην Β’ Εθνική.
Η δουλειά… για την ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη θα ξεκινήσει σήμερα στις 12.30 το μεσημέρι, αντιμετωπίζοντας το φαβορί για την πρωτιά Περιστέρι, ενώ στις 19.30 σήμερα το απόγευμα θα αντιμετωπίσει στο πολύ σημαντικό παιχνίδι τη Νίκη Βόλου. Εξίσου σημαντικές είναι και οι αυριανές αναμετρήσεις όπου στις 09.30 θα παίξει με τον Μίλωνα και στις 18.30 με τον ΟΥΚ Βόλου. Το ευχάριστο για τον έμπειρο τεχνικό είναι πως έχει όλους τους παίκτες στην διάθεση του και δεν αντιμετωπίζει το παραμικρό αγωνιστικό πρόβλημα.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ Α’ ΓΥΡΟ (σε 3 αγώνες)
- ΓΣ Περιστερίου 12 3-0-0 37 – 15
- Ιωνικός 8 2-0-1 22 – 20
- ΝΟ Ρεθύμνου 7 2-0-1 23 – 25
- Νηρέας Χαλανδρίου 6 2-0-1 29 – 23
- Νίκη Βόλου 6 2-0-1 19 – 24
- ΟΥΚ Βόλου 5 1-0-2 29 – 34
- ΝΕ Πατρών 3 0-0-3 17 – 23
- Μίλωνας 1 0-0-3 16 – 28
* Οι ομάδες μεταφέρουν βαθμούς από την Α’ φάση του πρωταθλήματος ως εξής: ΝΕ Πατρών 3β.,ΓΣ Περιστερίου 3β., Ιωνικός Νίκαιας 2β., ΟΥΚ Βόλου 2β., Μίλων 1β., ΝΟ Ρεθύμνου 1β., Νηρέας Χαλανδρίου 0β., Νίκη Βόλου 0β.
ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΩΝ ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ ΤΗΣ Α2 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ
Β’ Γύρος (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης)
Σάββατο 15 Ιουλίου
4η Αγωνιστική
09.30 Μίλωνας – Νηρέας Χαλανδρίου
10.30 ΝΕ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου
11.30 Ιωνικός ΑΟ – Νίκη Βόλου
12.30 ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Περιστερίου
5η Αγωνιστική
18.30 ΟΥΚ Βόλου – Ιωνικός ΑΟ
19.30 Νίκη Βόλου – ΝΟ Ρεθύμνου
20.30 Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΕ Πατρών
21.30 ΓΣ Περιστερίου – Μίλωνας
Κυριακή 16 Ιουλίου
6η Αγωνιστική
09.30 ΝΟ Ρεθύμνου – Μίλωνας
10.30 Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου
11.30 ΝΕ Πατρών – ΓΣ Περιστερίου
12.30 Ιωνικός ΑΟ – Νηρέας Χαλανδρίου
7η Αγωνιστική
18.30 ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Ρεθύμνου
19.30 Μίλωνας – ΝΕ Πατρών
20.30 ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός ΑΟ
21.30 Νηρέας Χαλανδρίου – Νίκη Βόλου
A’ Γύρος (Κολυμβητήριο Βόλου)
Σάββατο 17 Ιουνίου
1η Αγωνιστική
Νίκη Βόλου – ΓΣ Περιστερίου 4 – 16
Ιωνικός – Μίλωνας 10 – 5
ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Χαλανδρίου12 – 13
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ρεθύμνου 8 – 9
2η Αγωνιστική
Μίλωνας – Νίκη Βόλου 3 – 6
ΓΣ Περιστερίου – ΟΥΚ Βόλου 13 – 5
ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου 3 – 10
ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 4 – 5
Κυριακή 18 Ιουνίου
3η Αγωνιστική
Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 6 – 8
ΟΥΚ Βόλου – Μίλωνας 12 – 8
Ιωνικός ΑΟ – ΝΟ Ρεθύμνου7 – 11
Νίκη Βόλου – ΝΕ Πατρών 9 – 5
ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ
Νίκος Μπατάκης Τ 1990
Μάρκος Ψαρρός Τ 2001
Γιώργος Φράγκος Φ 1985
Αριστείδης Μακρυγιάννης Φ 1999
Γιώργος Ασουμανάκης Φ 1987
Μιχάλης Γιουλούντας Α 1994
Νίκος Ραπτάκης Α 1999
Δημήτρης Ζαχαριουδάκης Α 1991
Γιώργος Μπουγιούρης Π 1998
Γιώργος Παναγιωτάκης Π 1991
Θανάσης Σταυρουλάκης Π 1993
Γιώργος Παπαδάκης Π 1994
Χριστόφορος Πίσσας Π 2000
Νίκος Τζαγκαράκης Π 2000
Κώστας Γαβαλάς Π 2001