Live: AO Χαλκίς – Επισκοπή 0-1 Τελικό

Το Rethymnosports.gr θα σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό για την αναμέτρηση της Επισκοπής με τον ΑΟ Χαλκίς από το δημοτικό στάδιο Χαλκίδας, για την 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Λεπτό προς Λεπτό

Τέλος του αγώνα, μεγάλη νίκη και πρόκριση για την Επισκοπή με 0-1 επί του ΑΟ Χαλκίς.
Καλό σας απογευμα από την Χαλκίδα.

92′ Κοντά στην πρόκριση η Επισκοπή

90′ Μπήκαμε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

85’ Τίποτα το ιδιαίτερο στο παιχνίδι στα τελευταία λεπτά

Το γκολ τελικά πέτυχε ο Σαββίδης, ήταν ο τελευταίος που ακούμπησε την μπάλα πριν αυτή καταλήξει στα δίκτυα για το 0-1.

80′ Τελευταία αλλαγή για την Επισκοπή με τον Λουμπάκη περνάει στην θέση του Τσικουδάκη

79΄ Ψηλοκρεμαστό σουτ από δραστήριο Τζορνταν λίγο έξω από την εστία

77′ Καλό σουτ του Σωπασή ο Σταυριανός λέει «όχι»

75′ ΑΟ Χαλκίς – Επισκοπή 0-1

72′ Κόρνερ με τον Σουμπασάκη δυνατά χτυπημένο, πλάγιο η μπάλα.

68′ Πάντα 0-1 το σκορ για την Ρεθυμνιώτικη ομάδα,
ενώ έχουμε και αρκετά γκολ στα υπόλοιπα παιχνίδια που μπορείτε να τα δείτε στο κάτω μέρος στης σελίδας.

65′ Ο Γ. Λυρώνης έχει σηκώσει για ζέσταμα τους Κεσίδης, Ματαραγκάσι, Γεωργούλης.

62’Μια προσπάθεια με Σουτ του Τζόρνταν και μια με κεφάλια θα κατάφερε να νικήσει τον Σταυριανό με το 0-1 να παραμένει στο δημοτικό στάδιο Χαλκίδας.

Στο κάτω μέρος της σελίδας μπορείτε να ενημερώνεστε και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του Κυπέλλου Ελλάδας που είναι σε εξέλιξη αυτή την ώρα.

58′ Παραμένει το 0-1 για την Επισκοπή όπως χει διαμορφωθεί από το 6’ με το αυτογκόλ του Μπασινά.

54′ Πιέζουν οι γηπεδούχοι για να πετυχουν κάποιο γκολ που θα φέρει το ματς στα ίσια.

51′ Νέο σουτ για τον  ΑΟ Χαλκίς, αυτή την φορά με σουτ του Ντάμπου λίγο άουτ.

50′ Μια ακόμα αλλαγή για την Επισκοπή με τον Πήλιο να περνάει στην θέση του Φοβάκη.

49′ Πρώτο σουτ από τον Παπαδάκη στο δεύτερο ημίχρονο για τους γηπεδούχους, πέρασε άουτ.

48′ Κιτρινη καρτα στον Σουμπασάκη.

46′ Με αλλαγή ξεκίνησε η Επισκοπή με τον Σωπασή να περνάει στην θέση του Μπανγκούρα.

Η κλήρωση της Β´ φάσης θα πραγματοποιηθεί αύριο Δευτέρα το πρωί στα γραφεία της ΕΠΟ.

Σε 15’ και πάλι μαζί για το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου η Επισκοπή προηγείται από το 6’ με 0-1 του ΑΟ Χαλκίς

43’Αλλαγή για τον ΑΟ Χαλκίς ο Mπούζουρας στην θέση του Μπασινά.

42′ Ευκαιρία με τον Τσικουδάκη μέσα στην περιοχή για το 0-2 αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτη.

40’ πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους η Επισκοπή διατηρεί το υπέρ της σκορ.

36′ Η Χαλκίδα δυσκολεύετε να φτάσει στην εστία του Κελαϊδή, ενώ η Επισκοπή ελέγχει τον χώρο του κέντρου.

30’ λεπτά συμπληρωμένα ΑΟ Χαλκίς – Επισκοπή 0-1 από το 6’

29′ Δυο φάσεις μέσα σε 1’ λεπτό για τους γηπεδούχους με Μπασινά και Berisha πέρασαν ανεκμετάλλευτες.

Τελικό αποτέλεσμα για το Κύπελλο Ελλάδας, Θύελλα Καμαρίου – ΑΕ Κηφισιάς 2-0

25΄ Ο Τζόρνταν μέσα από την περιοχή έκανε ένα σουτ με την μπάλα να κοντράρει τελικά και να απομακρύνετε.

24’Οι παίκτες του Γιώργου Λυρώνη δεν εχουν ανησυχήσει στο χώρο της άμυνας, αντίθετα δείχνουν σιγά σιγά να ελέγχουν το παιχνίδι.

21΄ Σουτ από μακριά του Ντάμπου για τους γηπεδούχους έφυγε ψηλά άουτ

18′ από το 6’ η Επισκοπή έχει ανοίξει το σκορ επί του ΑΟ Χαλκίς

14′ Αναγνωριστικό παιχνίδι ανάμεσα στις δυο ομάδες, με την Επισκοπή να έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια της.

10’ Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο

Στην πρώτη καλή φάση η Επισκοπή στάθηκε τυχερή και ανοίγει το σκορ με αυτογκολ του Μπασινάς, μετα απο κορνερ και κεφαλιά του Χαλκιαδάκη.

6′ Γκολ για την Επισκοπή 0-1

1’ Ξεκίνησε το παιχνίδι

Ο ΑΟ Χαλκίς επιστρέφει στο Κύπελλο Ελλάδας μετά από 14 χρόνια, ενώ η Επισκοπή μετά από 6 χρόνια.

Η Επισκοπή στην μέχρι τώρα προετοιμασίας της έχει παίξει 3 φιλικά όλα εντος έδρας, με Κ20 ΟΦΗ 2-0, με Εργοτέλη 0-2 και ΟΦ Ιεράπετρας 1-2.

15′ πριν από την σέντρα του αγώνα

Πρεμιέρα για την φετινή σεζόν για τις δυο ομάδες με τον σημερινό αγώνα (νοκ αουτ) στο Κύπελλο Ελλάδας. Ο φετινός θεσμός είναι πιο διευρυμένος καθώς συμμετέχουν, εκτός από τις ομάδες της Super League και της Football League, οι περσινοί Κυπελλούχοι των Ενώσεων.

Η 11αδα του ΑΟ Χαλκίς: Σταυριανος, Σταματοπουλος, Γιαλαμούσης, Νυφαδόπουλος, Σχίζας, Πατερίτσας, Νταμπος, Ντελεκος, Berisha, Μπασινας, Παπαδακης

Η 11δα της Επισκοπής: Κελαιδής, Νάκας, Φοβάκης, Μποτωνάκης, Σέχου, Σαββίδης, Χαλκιαδάκης, Τσικουδάκης, Σουμπασάκης, Μπανγκούρας, Τζόρνταν

15.28 Στον αγωνιστικό χώρο έκαναν την εμφάνιση τους οι δυο ομάδες για το καθιερωμένο ζέσταμα.

Στην Χαλκίδα ταξίδεψε και ο πρόεδρος της Επισκοπής Μιχάλης Νικολιδάκης συνοδευόμενος από τον Πρόεδρος της Ε.Π.Σ. Ρεθύμνου Γιώργο Δασκαλομαρκάκη.

Δηλώσεις Γ. Λυρώνη για το παιχνίδι

Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι  Ψυχούλας (Bοιωτίας), Σοφός (Βοιωτίας), Παπαδημητρόπουλος (Βοιωτίας)

Οι παίκτες που έχει στην διάθεση του ο προπονητής του ΑΟ Χαλκίς Τίμος Καβακάς, είναι οι: Σταυριανός, Ανδρούτσος, Μήλιος, Μπουζούρας, Σταματούκο, Νιφαδόπουλος, Δούλος, Σχίζας, Γιαλαμίδης, Πατερίτσας, Ντελέκος, Μπασινάς, Παπαδάκης, Berisha, Ντάμπος, Μιντζάλι, Παλαιολόγος, Βλάχος, Σπυριδάκης.

Για την Επισκοπή, στην Χαλκίδα βρίσκονται οι: Κελαϊδής, Μανιαδάκης, Σουμπασάκης, Γεωργούλης, Λουμπάκης, Μποτωνάκης, Σέχου, Νάκας, Χαλκιαδάκης, Μπανγκούρα, Τζόρνταν, Τσικουδάκης, Έρι Ματαραγκάσι, Σαββίδης, Κεσίδης, Σωπασής, Πήλιος, Αντωνόπουλος, Φοβάκης.
Εκτός αποστολής οι, Κατσικοκέρης, Ρούσσης, Σερβιλάκης, Λαζαρίδης, Νικηφόρος, Ντ. Ματαραγκάσι, Μανωλακάκης, Γκαβρίλοβιτς και τραυματίας Γκιόκας.

Αναλυτικά όλοι οι αγώνες του Κυπέλλου (17.00)
Δημοτικό Χαλκίδας: AO Χαλκίς – ΑΟ Επισκοπής (0-1)
Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης: Άρης Αβάτου-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
ΔΑΚ Κομοτηνής: Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου-ΑΟ Καρδίας
Δημοτικό Παραλιμνίου: Απόλλων Παραλιμνίου – Θράκη Φερών (2-0)
Δημοτικό «Ανθή Καραγιάννη»: Καβάλα – ΑΣ Γιαννιτσά
ΔΑΚ Αμύνταιου: Ερμής Αμυνταίου – ΑΕ Καλαμπακίου (0-1)
Δημοτικό Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς – Ηρακλή Πολυκάρπης (1-0)