26 Απριλίου 2024

“Βασίλισσα” του 4ου Εργασιακού πρωταθλήματος η ομάδα “Οπτικά Πέλλα”

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκε το 4ο Εργασιακό πρωτάθλημα, με τους φίλους του beach volley να έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ένα πραγματικά τεράστιο ντέρμπι στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης. Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι η ομάδα «Οπτικά Πέλλα» αναδείχθηκε για πρώτη φορά πρωταθλήτρια, κερδίζοντας στον τελικό το Rethymnosports με 2-1 σετ.
Το καλύτερο ματς του Εργασιακού πρωταθλήματος έμελλε να είναι και το τελευταίο, με τα Οπτικά Πέλλα να πραγματοποιούν μία τεράστια ανατροπή. Στον μεγάλο τελικό, αν και προηγήθηκαν με 1-0 στα σετ με σκορ 21-18, στη συνέχεια το Rethymnosports απέδειξε το γιατί τερμάτισε στην κορυφή του ομίλου, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με 21-12. Όμως στο τάι μπρέικ, αν και είχε πάρει σημαντικό προβάδισμα με 11-7, οι νυν πρωταθλητές αντέδρασαν και με ένα εκπληκτικό σερί 8-0 πήραν τη νίκη, σηκώνοντας το τρόπαιο της διοργάνωσης. Λίγη ώρα νωρίτερα το Net Cafe, σε ένα επίσης συναρπαστικό παιχνίδι, επιβλήθηκε με 2-0 σετ του Σπιταδάκης Durostick (21-10, 26-24), κατακτώντας την 3η θέση. Τέλος, Στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία των τελικών, το Βιβλιοσκόπιο κέρδισε με 2-0 σετ (21-19, 21-18) το Adele Beach, παίρνοντας την 5η και 6η θέση, αντίστοιχα.