«Χαρακίρι» στο 90’ και ήττα στα πέναλτι η Επισκοπή

Δυο διαφορετικά ημίχρονα πραγματοποιήθηκαν στο γήπεδο του “Θ. Βαρδινογιάννης”, με την Επισκοπή να προηγείται στο 1ο ημίχρονο με τον Μιχελακάκη και να ισοφαρίζεται στο 9ο’ από τον Μπαριτάκη, στέλνοντας το ματς στην παράταση. Το παιχνίδι οδηγήθηκε τελικά στα πέναλτι, με τον ΟΦΙ να παίρνει την πρόκριση με 2-4. Πλέον η Επισκοπή επικεντρώνεται στο πρωτάθλημα και στο ντέρμπι κορυφής.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
7’ Σύγχυση στην περιοχή, ψαλιδάκι από τον Φονσέκα, απομακρύνουν στη γραμμή οι φιλοξενούμενοι.
8’ Σουτ του Φονσέκα λίγο άουτ.
12’ Σέντρα του Δασκαλάκη, κεφαλιά από τον Κοκολάκη η μπάλα λίγο έξω από την εστία της Επισκοπής.
13’ Σέντρα Κολοβάκη, πιάνει την κεφαλιά ο Σκούφος με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
29’ Ο Ρουσάκης σουτάρει και απομακρύνει ο Μανουσάκης, παίρνει τη μπάλα ο Νάκας, ο οποίος σεντράρει και ο Νίκου στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ.
32’ Κόρνερ Μαυρομάτη κεφαλιά του Μιχελακάκη και 1-0.
49’ Σουτ του Πηγιάκη μπλόκαρε ο Σανταμούρης.
69’ Σέντρα Κολοβάκη, δυνατό σουτ του Φράγκου μέσα από την περιοχή διώχνει ο Μανουσάκης.
72’ Ο Χρυσοφάκης ευνοείται από τις κόντρες και σουτάρει πάνω στον Σανταμούρη.
73 Μακρινό φάουλ του Πετάση μπλοκάρει ο Σανταμούρης.
79’ Σέντρα Αντωνόπουλου, κεφαλιά Μαυρομάτη και η μπάλα βρίσκει στην πάνω μεριά του οριζόντιου δοκαριού.
90’ Σύγχυση στην άμυνα της Επισκοπής ο Μπαριτάκης με πλασέ από κοντά ισοφαρίζει σε 1-1.
91’ Πλασέ από τον Νάκα από πολύ κοντά πάνω στον Μανουσάκη.
93’ Σέντρα Μπάτζεφ ο Νάκας πλασάρει ξανά με τον Μανουσάκη να απομακρύνει και το ματς να πηγαίνει στην παράταση.

Παράταση
91’ Σουτ του Μπάτζεφ σε κόρνερ ο Μανουσάκης.
95’ Δυνατό σουτ του Φράγκου διώχνει ξανά ο Μανουσάκης.
99’ Σουτ του Πετάση λίγο άουτ.
105’ Φάουλ του Μαυρομάτη, ο Πηγιάκης λίγο έλειψε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, με τον Μανουσάκη τελικά να απομακρύνει.
108’ Σέντρα Μαυρομάτη κεφαλιά Φράγκου άουτ.
113’ Σουτ του Πετάση η μπάλα περνάει άουτ.

Πέναλτι
Νάκας (γκολ), Μπάτζεφ (γκολ), Χαλκιαδάκης (απόκρουση Μανουσάκη), Φράγκος (δοκάρι και άουτ).
Χρυσοφάκης (γκολ), Μπαριτάκης (γκολ), Κοκολάκης (γκολ), Πηγιάκης (γκολ)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μανδαλενάκης, Μαυραντωνάκης, Μερκουλίδης.
ΤΑ ΓΚΟΛ: 32’ Μιχελακάκης – 90’ Μπαριτάκης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Χρήστος Βασιλείου): Σανταμούρης, Κολοβάκης, Αντωνόπουλος, Νίκου, Ρουσάκης, Νάκας, Μιχελακάκης (81’ Χαλκιαδάκης), Μαυρομάτης, Φερέιρα (65’ Σπανουδάκης), Σκούφος (72’ Μπάτζεφ), Φράγκος.
ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Μανόλης Σκύβαλος): Μανουσάκης, Πηγιάκης, Δασκαλάκης, Μίγγας, Δερμιτζάκης (56’ Χρυσοφάκης), Χριστάκης, Σταχτιάρης (78’ Μπαριτάκης), Πετάσης, Κόλεφ (46’ Περάκης), Κοκολάκης, Κωνσταντίνου.