26 Απριλίου 2024

Έκαναν το 1-0 οι κορασίδες του Ν. ΟΠΕΡ

Προβάδισμα για την κατάκτηση του τουρνουά “Άπτερα” πήραν οι Κορασίδες του Ν. ΟΠΕΡ, οι οποίες επικράτησαν με 3-2 σετ του Κύδων στον πρώτο τελικό της διοργάνωσης.
Οι Ρεθυμνιώτισσες κατάφεραν να κάνουν το 1-0 και πλέον βρίσκονται μία “ανάσα” από την ανάδειξη τους σε πρωταθλήτριες. Το ματς ήταν συγκλονιστικό με τις παίκτριες της Ήρας Φεντότοβα να παίρνουν προβάδισμα με 2-0 σετ. Όμως, στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2, με την αναμέτρηση να κρίνεται στο τάι μπρέικ. Εκεί όπου οι γηπεδούχες έδειξαν πάθος και θέληση για τη νίκη. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να επικρατήσουν με 16-14, κάνοντας το 1-0 στην τελική σειρά. Η επόμενη αναμέτρηση θα πραγματοποιηθεί το Σαββατοκύριακο στα Χανιά.
ΤΑ ΣΕΤ: 25-10, 25-15, 23-25, 09-25, 16-14.
Ν. ΟΠΕΡ (Ήρα Φεντότοβα): Ντουμανά, Βροντάκη, Θυμιατζή, Πατσουράκη, Μιχαηλίδου, Κουταλά, Σαριδάκη, Ανυφαντάκη.