26 Απριλίου 2024

Φιλική ήττα (4-2) για τον Ερμή από τον Εργοτέλη

Καλή εικόνα είχε ο Ερμής Ζωνιανών στο φιλικό του Παγκρητίου σταδίου με αντίπαλο τον Εργοτέλη, παρά την ήττα του με 4-2.

Η πρόβα ήταν επιτυχημένη για την ομάδα του Μανόλη Πατεμτζή, βγάζοντας καλό πρόσωπο απέναντι σε ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας. Ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ στο 15’ με γκολ του Λυδάκη, για να ισοφαρίσει δύο λεπτά αργότερα ο Θάνος Τοπούζης. Οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 24’ και πάλι με σκόρερ τον Λυδάκη, για να έρθει ο Ροβίθης στο 32’ να πετύχει το 3-1. Στο 38’ «χτύπησε» και πάλι ο Τοπούζης μειώνοντας σε 3-2, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο. Στο 56’ ο Μπουτσάκης με όμορφο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Μανόλης Πατεμτζής): Γεωργίου, Ρουμπάκης, Κορτσινίδης, Ραπτάκης, Ανυφαντάκης, Σταθόγλου, Σταθουλόπουλος, Χατζηδημητρίου, Β. Πλουσής, Νοκάι (46’ Πασιαλής), Τοπούζης.

Έπαιξαν ακόμη οι: Ανδρεαδάκης, Σκουτέλης, Κοτζαδάκης, Κλίνης, Γεμιστός και Χατζηβασίλης.