![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2016/05/INKA_Xanion-Aris_Rethymnou_endekada_Aris.jpg)
Στις 12.20 το μεσημέρι η ΕΠΣΡ με ανακοίνωση που έστειλε στα ΜΜΕ ενημέρωσε ότι την Κυριακή στην Σοχώρα μετά την διεξαγωγή του αγώνα μπαράζ θα πραγματοποιηθεί η απονομή του τροπαίου στου πρωταθλητές Ρεθύμνου. Στις 15.09 με νέα ανακοίνωση της η διοργανώτρια αρχή, ενημέρωσε για την αλλαγή έδρας του συγκεκριμένου αγώνα, ορίζοντας το γήπεδο Επισκοπής.
Η νέα ανακοίνωση της ΕΠΣΡ:
«Η Ε.Π.Σ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ με απόφασή της θα απονείμει την ΚΥΡΙΑΚΗ 05-06-2016 στο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ (Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ) το κύπελλο και μετάλλια στον ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2015-2016 ΑΟ ΑΡΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ στο τέλος του αγώνα ΜΠΑΡΑΖ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΕΝΩΣΕΩΝ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ με ώρα έναρξης 17.00.»