Άντεξε ένα ημίχρονο με ΝΟΧ ο ΝΟ Ρεθύμνου

Για ένα ημίχρονο άντεξε ο Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου στο ντέρμπι με το ΝΟ Χανίων για την 3η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Α2 πόλο Ανδρών, αλλά στην επανάληψη κατέρρευσε και γνώρισε την ήττα με 13-5.

Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα έμεινε από δυνάμεις, ενώ πλήρωσε και την έλλειψη συγκέντρωσης, μην μπορώντας να δώσει συνέχεια στο εξαιρετικό της α’ ημίχρονο, όπου κοίταξε στα μάτια το φαβορί για άνοδο ΝΟ Χανίων, με το σκορ να είναι 4-4 στο πρώτο μισό. Στην επανάληψη όμως τα πάντα άλλαξαν, με τους Χανιώτες να ανεβάζουν στροφές στον αγώνα που έγινε στο κολυμβητήριο Ηρακλείου και να φτάνουν σε μία άνετη νίκη με 13-5. Κορυφαίος του ΝΟΡ ο Φράγκος που πέτυχε τρία γκολ, ενώ από ένα σκόραραν οι Γ. Παναγιωτάκης και Μπουγιούρης. Από πλευράς ΝΟ Χανίων κορυφαίος ο Χαριτάκης με 7 γκολ και τον ακολούθησε με 3 ο Κατσουλάκης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μοίραλης, Μιχαηλίδης.

ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-1, 3-3, 4-1, 6-0.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Χαριτάκης 7, Κατσουλάκης 3, Αποστολάκης 1, Βιζυράκης 1, Παπαμανωλάκης 1.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κώστας Φιτσανάκης): Φράγκος 3, Γ. Παναγιωτάκης, Μπουγιούρης 1, ενώ έπαιξαν ακόμη οι Μπατάκης, Σταυρουλάκης, Ραπτάκης, Ασουμανάκης, Παπαδάκης, Τσαγκαράκης, Ψαρρός.