Ένα γκολ έκρινε το Ρεθυμνιώτικο ντέρμπι της Σοχώρας.

Ο Ρεθυμνιακός στην επανέναρξη του 10ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής επικράτησε του Αστέρα Ρεθύμνου με 1-0, με τον γκολ του Δελήμπαση με εκτέλεση φάουλ στο 18’.

Η ομάδα του Αστέρα διαμαρτύρεται για ένα πέναλτι στις καθυστερήσεις στου αγώνα, σε σπρώξιμο του Α. Κλειδή από τον Μπούσδρα.
Πριν την έναρξη του παιχνιδιού τηρήθηκε 1′ σιγή στην μνήμη του Μιχάλη Παπαδάκη, γιο του πρώην προέδρου του Αστέρα και νυν μέλους του ΔΣ Ν. Παπαδάκη του Μιχαήλ.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram , κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο κανάλι μας στο YouTube

Φάσεις και Γκολ
18’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Δελήμπασης στέλνει την μπάλα στο δεξί «Γ» του Παπαδάκη, ανοίγοντας το σκορ, 1-0.

19’ σουτ του Ρότζεν, με υπερένταση θα διώξει σε κόρνερ ο Κοκκαλάς.

35’ σουτ του Γύπαρη έξω από την περιοχή, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

38’ κόρνερ του Καψαλάκη, ο Ψυχουντάκης θα πάρει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι στέλνοντας την μπάλα άουτ.

42’ σέντρα του Μυρθιανού από αριστερά, ο Σηφακάκης σε κενή εστία θα πλασάρει άουτ.

43’ σουτ Μερτίρι ο Παπαδάκης θα διώξει με υπερένταση, επικρατεί σύγχυση, αλλά και πάλι ο Παπαδάκης θα σώσει προ του Σηφακάκη.

50’ σουτ του Απ. Κλειδή, η μπάλα θα κοντράρει σε αμυντικό και θα καταλήξει κόρνερ.

56’ σέντρα του Αντωνόπουλου, κεφαλιά του Ρότζεν στην αγκαλιά του

57’ γύρισμα Τουρνάκη, από καλή θέση σουτ ο Αντιασβίλι πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

75’ σουτ του Γύπαρη έξω από την περιοχή θα μπλοκάρει ο Κοκκαλάς.

76’ καλό σουτ του Χρυσαφόπουλου θα μπλοκάρει και πάλι ο Κοκκαλάς.

90’+3’ η ομάδα μας ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Απ. Κλειδή από τον Μπούσδρα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βισκαδούρος, Δρακουλάκης, Μπλαβάκης (Ηρακλείου).

ΤΟ ΓΚΟΛ: 18’ (Φ) Δελήμπασης.

ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ (Γ. Λυρώνης): Κοκκαλάς, Τουρνάκης (59’ λ.τ. Παπιομύτογλου), Μυρθιανός, Γεωργούλης, Μπούσδρας, Δελήμπασης, Καλλιτσουνάκης (46’ Χαλκιαδάκης), Βαρουξάκης (46’ Ψωρογιάννης), Μερτίρι (78’ Ντεμίρι), Αντιασβίλι, Σηφακάκης (46’ Φράγκος).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Η. Ασπρομάτης): Αν. Παπαδάκης, Πετρίδης (84’ Π. Κλειδής), Ψυχουντάκης, Αντωνόπουλος, Απ. Κλειδής, Καψαλάκης (68’ Άννι), Ρότζεν, Μπουρνέλης (72’ Χρυσαφόπουλος), Μπότος, Γύπαρης, Δ. Μανωλακάκης.