Διεξήχθη κανονικά την Δευτέρα 2 Νοεμβρίου η 4η αγωνιστική του 11ου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8.
Στα δημοτικά γήπεδα Ρεθύμνου και Μισιρίων για άλλη μια Δευτέρα αφορμή για παιχνίδι και διασκέδαση αποτέλεσαν οι αγώνες ποδοσφαίρου του πρωταθλήματος παλαιμάχων που διοργανώνει και φέτος το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου.
Ωστόσο όπως σε όλα τα ομαδικά αθλήματα έτσι και στο πρωτάθλημα Παλαιμάχων θα έχουμε μια ακόμα διακοπή σύμφωνα με τα νέα μετρά που ανακοινώθηκαν. Το συγκεκριμένο πρωτάθλημα ξεκίνησε στις 9 Μαρτίου και μετά από μια αγωνιστική διακόπηκε και ξεκίνησε και πάλι στις 19 Οκτωβρίου από εκεί που είχε σταματήσει, προλαβαίνοντας να φτάσει χθες, μέχρι την 4η αγωνιστική.
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής
Δικηγόροι – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί 2-1
Ροκαμπιλάδες – Οικοδόμοι 5-2
Αστυνομία- Platanos Tours 3-3
ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου – 547Α.Μ Τ.Π 0-3 α.α.
Ρεπό: Εθνικός
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4 αγώνες)
A/A | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Ν | Ι | Η | ΓΚΟΛ | Δ/Τ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | Platanos Tours | 4 | 3 | 1 | 0 | 24-7 | 17 | 10 |
2. | Εθνικός* | 3 | 3 | 0 | 0 | 15-8 | 7 | 9 |
3. | Δικηγόροι* | 3 | 2 | 0 | 1 | 5-8 | -3 | 6 |
4. | ΤΕΕ Ρεθ./Μηχανικοί* | 3 | 2 | 0 | 1 | 9-4 | 5 | 6 |
5. | Ροκαμπιλάδες | 4 | 2 | 0 | 2 | 11-10 | 1 | 6 |
6. | Αστυνομία* | 3 | 1 | 1 | 1 | 9-8 | 1 | 4 |
7. | Οικοδόμοι | 4 | 1 | 0 | 3 | 6-11 | -5 | 3 |
8. | 547 Α.Μ Τ.Π | 4 | 1 | 0 | 3 | 13-18 | -5 | 3 |
9. | ΚΤΕΛ Ρεθύμνου | 4 | 0 | 0 | 4 | 1-20 | -19 | 0 |
Υ.Σ: * Οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους.
Οι ομάδες συμμετείχαν με τους εξής:
Δικηγόροι – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί 2-1
Δικηγόροι: Αργυρόπουλος Α., Γεωργαλής Φ., Κουρμούλης Γ., Μακρυποδάκης Ν., Παπαδάκης Ι., Παπαδάκης Χ., Πετροπουλάκος Σ., Ραπτάκης Χ., Σαρχώσης Γ., Σταρράς Σ., Φανουργάκης Α.
Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί: Βενιανάκης Γ., Δρουδάκης Γ., Ηλιάκης Ε., Κανακάκης Α., Κασωτάκης Γ., Κοροβέσης Ι., Κλάδος Α., Μαθιουδάκης Σ., Μπαραδάκης Ε., Όθωνας Μ., Παπαγιαννάκης Ε., Πετρογιαννάκης Ν., Ροδινός Ε., Σταρράς Γ., Cuchmeruk D.A.
Ροκαμπιλάδες – Οικοδόμοι 5-2
Ροκαμπιλάδες: Αγγελόπουλος Σ., Αλεξάκης Γ., Αντωνάκης Κ., Βάμβουκας Ε., Βασιλείου Γ., Βουρβαχάκης Ι., Δατσέρης Ν., Ευαγγέλου Μ., Κοκολάκης Ι., Καλογεράκης Λ., Μαμαλάκης Ε.
Οικοδόμοι: Αλεξόπουλος Α., Αντωνάκης Γ., Γαγάνης Ε., Γκιγκλάς Κ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Ν., Καπετανάκης Δ., Κατημερτζόγλου Κ., Λεντζάκης Ι., Μεργέμογλου Α., Παλάσσης Σ., Τυπάδης Σ.
Αστυνομία- Platanos Tours 3 – 3
Αστυνομία: Βρουλιδάκης Α., Καλλιτσουνάκης Σ., Καραπιδάκης Ε., Κολυβάκης Ι., Κουκουμπεδάκης Θ., Μπουντούρης Γ., Παπαδομιχελάκης Ι., Παπακυρίτσης Θ., Σμπυράκης Μ., Τρουλλινός Ε., Τσανακτσίδης Χ., Φραγκούλης Γ.
Platanos Tours: Ανυφαντάκης Ν., Βαρδάκης Η., Βουγιουκαλάκης Μ., Δελήμπασης Χ., Ζουμπεράκης Ν., Μαρινάκης Ι., Ξυνομηλάκης Σ., Πατεράκης Η., Τζανιδάκης Γ., Χόμπης Χ., Hebaj F.
ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου – 547Α.Μ Τ.Π 0-3 α.α.
Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής
Platanos Tours – Οικοδόμοι
547Α.Μ Τ.Π – Ροκαμπιλάδες
Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί – Αστυνομία
Εθνικός – Δικηγόροι
Ρεπό: ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου