Έχει πάρει… φόρα η Ακαδημία

Την 6η συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε η Ακαδημία Ρεθύμνου, η οποία επιρκάτησε με το ευρύ 59-42 του Χάνδακα στο «Μελίνα Μερκούρη» για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΚΑΣΚ.

Το ματς αν και ήταν ντέρμπι για 30 λεπτά, οι γηπεδούχοι πάτησαν «γκάζι» στην τελευταία περίοδο και με επιμέρους σκορ 19-4 πήραν μία πολύτιμη νίκη που τους διατηρεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Παπαδογιαννάκης με 16 πόντους, με τον Χρυσουλάκη να ακολουθεί με 14.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-14, 28-27 (ημιχρ.), 40-38, 59-42 τελικό.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Β. Θεοδωρουλάκης): Σταράκης 6(2), Παπαδογιαννάκης 16(2), Σκεμπής 6(1), Χρυσουλάκης 14, Παττακός, Λαγουδάκης 4, Χατζηκωνσταντίνου 8, Παριανός 1, Κατσαβίδης, Θεργιάκης 2, Τελλίδης 2.

ΧΑΝΔΑΚΑΣ (Κυριακόγλου): Σκολαρίκος 2, Πηρουνάκης 2, Τριποδιανός, Καμπιτάκης 5, Πετράκης 9, Καραγιαννάκης 7, Αντωνιάδης 1, Κάλης 1, Σειραγάκης 9(1), Νίκας 6.