Ήττα για την Επισκοπή από το Candia Sport

Δεν τα κατάφεραν οι γυναίκες της Επισκοπής στο γήπεδο της Δαμάστας για την 3η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Ηττήθηκαν με 2-0 από το Candia Sport, μια πολύ καλή ομάδα η οποία ό,τι είχε να πράξει το έπραξε στο α’ ημίχρονο. Από την Επισκοπή η οποία εμφανίστηκε και πάλι με κάποιες απουσίες, χάθηκαν ευκαιρίες κυρίως στο β’ ημίχρονο ωστόσο έπαιξε ρόλο στον ψυχολογικό τομέα το γεγονός ότι δέχθηκαν τα τέρματα στο τέλος του α’ και στις αρχές του β’ ημιχρόνου.
το 1-0 έγινε στο 35′ από την Χρηστάκη κι ενώ η Επισκοπή αγωνιζόταν με 10 παίκτριες καθώς είχε χτυπήσει στο κεφάλι η Γεωργιακάκη Χρ., γεγονός το οποίο παρέβλεψε ο ρέφερι της αναμέτρησης κ. Λιάγκος. Το 2-0 πέτυχε η Γεμιστού με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στις αρχές του β’ ημιχρόνου (50′).
Για δύο περιπτώσεις πέναλτι κάνει λόγο και η Επισκοπή τα οποία δεν καταλογίστηκαν και πάλι από τον κ. Λιάγκο.

CANDIA SPORT (Κουνάλη): Αποστολάκη, Μαγγανά, Κτενάκη, Παπαδοπετράκη (89′ Ταμπακάκη), Μπαριτάκη, Αρχαύλη, Χουμά, Πυθαρούλη, Χρηστάκη, Γεμιστού (70′ Σουλάκη), Μανιαδή (60′ Γιαλαμά)
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Μπερικάκης): Βαρβαρoπούλου, Γεωργιακάκη, Κοτσίφη Α., Κοτσίφη Ευρ. Μηνασίδου Χρ., Δρακάκη Ζ., Παπακωνσταντή, Μανταδάκη, Γεωργουλά, Φαρμακά, Καπαρού (αγωνίστηκαν και οι Καλλιτσουνάκη, Τραϊτοράκη και η Τουπαδάκη).