Αήττητοι συνεχίζουν οι άνδρες του ΟΠΕΡ

Με την νίκη 3-1 απέναντι στην Αργυρούπολη η Ρεθυμνιώτικη ομάδα έκανε το 4χ4 στην Α2 κατηγορίας ανδρών, ισοβαθμώντας στην πρώτη θέση με τον ΣΦΠ Χανιά και τον Κύζικο Ν. Περάμου.
Ο ΟΠΕΡ μπήκε πολύ δυνατά στο 1ο σετ κατακτώντας άνετα με 25-16. Στο 2ο σετ, η Αργυρούπολη μπήκε δυνατά με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν μαζί στο σκορ μέχρι το 7-8, από εκεί και μετά ο ΟΠΕΡ κατάφερε να πετύχει 6 αναπάντητους πόντους για το 13-8. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 19-17 αλλά μέχρι εκεί, με το σετ να ολοκληρώνεται 25-18. Το 3ο σετ ήταν και το πιο συναρπαστικό, με την Αργυρούπολη να μπαίνει αποφασιστικά +7 (1-8). Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα 10-20 με τους Ρεθυμνιώτες να μειώνουν 18-22 και την Αργυρούπολη στο τέλος να το κατακτά με 23-25. Στο 4ο σετ οι Ρεθυμνιώτες συγκεντρώθηκαν, παίρνοντας το σετ (25-16) και τη νίκη που τους διατηρεί σταθερά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα σετ: 25-16, 25-18, 23-25, 25-16
ΟΠΕ Ρεθύμνου (Πρασανάκης): Διαμαντάκης, Μπονατάκης, Κοτσιλιάνος, Μαρκίδης, Ζουπάνης, Κόκκινος/ Λαδάκης (λ), Χνάρης, Παλιουδάκης
Αργυρούπολη (Μπαρούτας): Γαλιώτος, Κίσκιρας, Πολυχρόνου, Μπατιστάτος, Κλώνος, Ρομπότσης/ Κυριακουλάκος (λ), Κότσης