![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2021/02/nouxakis_tennis_aigiptos1.jpg)
Ο Ρεθυμνιώτης Γιώργος Νουχάκης βρέθηκε για μια ακόμα φορά σε τουρνουά junior της ITF στην Αίγυπτο.
Στο χωμάτινο τουρνουά της J4 κατηγορίας του Καΐρου, ο νεαρός τενίστας απέκλεισε στον 1ο γύρο τον Αιγύπτιο Youssef Sadek, No4 στο ταμπλό, με 7-6 (7), 6-1. Στον 2ο γύρο, γνώρισε την ήττα από τον Σέρβο Nikola Zekic, με 3-6, 3-6.
Στο διπλό, ο Γ. Νουχάκης αγωνίστηκε μαζί με τον Θ. Μητσάκο και πέρασαν με bye στον 2ο γύρο, όπου ηττήθηκαν στο match tie-break από τον Βρετανό Fabio Nestola και από τον Γάλλο Dominique Rolland, με 6-4, 6-7 (3), 5-10.
Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram, κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο κανάλι μας στο YouTube