![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2015/01/OPER-Milonas_Zoupanis_2.jpg)
Μετά την αποχώρηση του ΣΦΠ Χανίων από την Α2 βόλεϊ Ανδρών στα τέλη Ιουλίου, η ΕΟΠΕ ψάχνει τον αντικαστάτη της Χανιώτικης ομάδας, ώστε να συμπληρωθεί ο Α’ όμιλος, όπου συμμετέχει ο ΟΠΕ Ρεθύμνου.
Όμως, σύμφωνα με δημοσιεύματα δεν έχει εκδηλώσει καμία ομάδα ενδιαφέρον για να συμμετάσχει στο πρωτάθλημα της Α2 βόλεϊ Ανδρών, ενώ η ΚΕΠ της ΕΟΠΕ θα ανακοινώσει αύριο τις αποφάσεις της για το θέμα. Δεν αποκλείεται ο όμιλος της Ρεθυμνιώτικης ομάδας να διεξαχθεί με 10 ομάδες, ενώ ανεπίσημα έχει ριχτεί στο «τραπέζι» η πρόταση για μεταφορά μίας ομάδας από τον Β’ όμιλο στον Α’, ώστε και οι δύο όμιλοι να έχουν από 11 ομάδες.