![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2016/03/01_Napoli-StadioSanPaolo.jpg)
Επικυρώνοντας την βαθμολογία της Α’ κατηγορίας Ρεθύμνου η ΕΠΣ Ρεθύμνου, χθες απέστειλε και επίσημα στην ΕΠΟ, τον πρωταθλητής Ρεθύμνου 2015-2016. Αυτός είναι ο Άρης Ρεθύμνου, όπου θα συμμετάσχει στα μπαράζ πρωταθλητών Κρήτης, εκπροσωπώντας το Ρέθυμνο, με στόχο την άνοδο στην Γ’ Εθνική. Στο έγγραφο επικύρωσης της βαθμολογίας, υπάρχει η υποσημείωση πως εκκρεμεί η υπόθεση με την καταγγελία που έχει κατατεθεί στην Επιτροπή Δεοντολογίας της ΕΠΟ. Περαιτέρω την υπόθεση χειρίζεται η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία η οποία και μετά το Πάσχα αναμένεται να ανακοινώσει το πλήρες πρόγραμμα των μπαράζ πρωταθλητών Κρήτης.