![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2018/11/nor_oly.jpg)
Για την 3η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας υδατοσφαίρισης γυναικών ο ΝΟ Ρεθύμνου αντιμετώπισε τον Ολυμπιακό στο Κολυμβητήριο Ηρακλείου γνωρίζοντας την ήττα με 1-18.
Οι ερυθρόλευκες είχαν την υπεροχή από το πρώτο οκτάλεπτο (1-5) και στο ημίχρονο βρέθηκαν μπροστά με 1-7. Ίδια εικόνα και στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού, φτάνοντας στο τελικό 1-18 με πρώτη σκόρερ την Ασημάκη που πέτυχε 5 τέρματα, ενώ για τον ΝΟΡ το μοναδικό γκολ ήρθε από την Μ. Καριπίδου.
ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 1-18 (1-5 , 0-2 , 0-6 , 0-5)
ΝΟ Ρεθύμνου (Κ. Φιτσανάκης): Ζοφώλη, Φαρμάκη Ε., Φαρμάκη Μ., Σολανάκη, Λιμπιτάκη Σ., Λιμπιτάκη Α., Καριπίδου Μ. 1, Καριπίδου Η., Κολτσίδα, Στρατιδάκη, Γαβαλά, Συριανόγλου, Κυριακάκη Κ., Μαλιαρού, Καραγιάννη.
Ολυμπιακός (Χ. Παυλίδης): Σταματοπούλου, Ελευθεριάδου 1, Έγκενς 1, Μανωλιουδάκη, Αβραμίδου, Ασημάκη 5, Πλευρίτου Μ. 2, Γκόφερς 2, Πλευρίτου Β. 1, Μυριοκεφαλιτάκη 3, Παπαναστασίου 1, Φουντωτού 2, Δουρέκα.
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικης
ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 1-18
Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Βουλιάγμένης 11-12
Η Βαθμολογία της Α1 Γυναικών (Εδώ)
Η Επόμενη 4η αγωνιστική (21/11)
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Βουλιαγμένης
Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά