![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2017/01/NOR_Paides_A_Fasi_1.jpg)
Δεν τα κατάφερε η ομάδα Μίνι Παίδων του ΝΟ Ρεθύμνου να προκριθεί στην Γ’ φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος πόλο.
Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα κατέλαβε την 3η και τελευταία θέση στον Κρητικό όμιλο της Β’ φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος ο οποίος πραγματοποιήθηκε Παρασκευή και Σάββατο στο κολυμβητήριο Χανίων. Ο απολογισμός της Ρεθυμνιώτικης ομάδας ήταν δύο ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια, χάνοντας αρχικά την Παρασκευή από το ΝΟ Χανίων (2-10) και το Σάββατο από το Πλιτς Πλατς Ηρακλείου (6-10), με τις δύο αυτές ομάδες να παίρνουν την πρόκριση για την επόμενη φάση που θα διεξαχθεί 16-18 Ιουνίου.