![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2022/04/theodoromanolaki.jpg)
Η Ρεθυμνιώτισσα αρχηγός της Ελ. Μοσχάτου, Δέσποινα Θεοδωρομανωλάκη, αγωνίζεται στο final4 Κυπέλλου Ελλάδας Μπάσκετ Γυναικών που γίνετε στα Χανιά.
Με την ομάδα της πανηγύρισε την νίκη απέναντι στον ΟΑ Χανίων και την πρόκριση στον Τελικό της διοργάνωσης με αντίπαλο τον Ολυμπιακό. Στο τέλος του αγώνα «εισέπραξε» το δικό της «κύπελλο», μια τεράστια αγκαλιά από τους γονείς της Γιεωργία και Γιώργο, που βρέθηκαν στον γειτονικό νομό για την θαυμάσουν και όπως γράφει και η ίδια σε προσωπικό της post: «ξέρεις ότι θα είναι πάντα εκεί για σένα!»