Βάθρο για Τσαγλιώτη, Πολιουδάκη στο 4ο Παγκρήτιο Τουρνουά Τένις

Μετά τον Τσαγλιώτη Αντώνη, που μας έχει συνηθίσει να ανεβαίνει στο βάθρο των νικητών, ήρθε να προστεθεί και η επιτυχία της Πολιουδάκη Άννας-Μαρίας στο 4ο Παγκρήτιο Τουρνουά τένις.
Ο Όμιλος Αντισφαίρισης Ρεθύμνου πήρε μέρος στους αγώνες, που έγιναν στη Σητεία για τις κατηγορίες 14 χρονών και στην Ιεράπετρα για τις κατηγορίες 12 και 16 χρονών στις 22 και 23 Οκτωβρίου.
Οι δύο παραπάνω αθλητές του Ο.Α.Ρεθύμνου κατάφεραν να διακριθούν, παίζοντας πολύ καλό τένις (μάλιστα ο Τσαγλιώτης έχασε στον τελικό με 7-5 6-4 σε ένα πολύ «κλειστό» ματς.
Επίσης, ο συναθλητής τους, Σπυρόπουλος Νίκος κατάφερε να μπει στην οκτάδα στην κατηγορία 12 χρονών, όπου είχε 26 συμμετοχές.
Στην ίδια κατηγορία πήρε μέρος και Νίνος Νίκος (πρώτη φορά στην κατηγορία), ο οποίος παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε, είχε δύσκολο έργο απέναντι στο νούμερο (7) του ταμπλό. Ο επικεφαλής προπονητής, Τσαγλιώτης Μανόλης δήλωσε ευχαριστημένος από την προσπάθεια και τα αποτελέσματα των αθλητών του Ομίλου.