![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2017/01/NOX-NO_Rethymnou_2.jpg)
Με στόχο να διεκδικήσει το καλύτερο δυνατό ο ΝΟ Ρεθύμνου, αντιμετωπίζει σήμερα στις 15.30 το απόγευμα τον Ηλυσιακό στο κολυμβητήριο Ηρακλείου, σε παιχνίδι για την 4η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α2 Εθνικής κατηγορίας πόλο Ανδρών.
Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα θέλει από παιχνίδι σε παιχνίδι να παρουσιάζεται βελτιωμένη και ειδικότερα στα εντός έδρας παιχνίδια να κυνηγάει σε όλα τη νίκη. Κάπως έτσι αντιμετωπίζεται και η σημερινή αναμέτρηση, η οποία είναι δύσκολη, κάτι που γνωρίζουν πολύ καλά στις τάξεις της ομάδας. Για το σημερινό παιχνίδι δεν υπολογίζονται ο φοιτητής Γιουλούντας και ο Τουτουντζιδάκης, λόγω αυξημένων επαγγελματικών υποχρεώσεων.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (4η)
Α’ Όμιλος
Σάββατο 28 Ιανουαρίου
21.15 Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου (Ιωνικού – Σταυρίδης, Ποσποτίκης).
16.00 Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χανίων (Αλίμου – Μπουδραμής, Κατσώνης).
15.30 ΝΟ Ρεθύμνου – Ηλυσιακός (Ηρακλείου – Χατζηαναστασίου, Καζούλης).
Κυριακή 29 Ιανουαρίου
14.00 ΓΣ Περιστερίου – ΟΦΗ (Περιστερίου – Στεφανάκης, Σαρρής).
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β.
- Απόλλων Σμύρνης 7
-. ΝΟ Χανίων 7
- Ηλυσιακός 5
- ΓΣ Περιστερίου 4
-. ΟΦΗ 4
- Νηρέας Χαλανδρίου 1
-. ΝΟ Ρεθύμνου 1
- Ιωνικός 0
* ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.