![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2016/04/AE_Mylopotamou-Aris_Rethymnou_Deligiannakis_Mixalis.jpg)
Με την ευχή να ολοκληρωθεί η χρονιά με τον καλύτερο δυνατό τρόπο αντιμετωπίζει το αυριανό παιχνίδι με το ΙΝΚΑ Χανίων, ο Μιχάλης Δεληγιαννάκης.
Ο Ρεθυμνιώτης τεχνικός θεωρεί πως χάθηκε στις λεπτομέρειες η άνοδος στην Γ’ Εθνική και ο Άρης θα πρέπει σε αυτό το τελευταίο παιχνίδι να κυνηγήσει τη νίκη. «Την Κυριακή δίνουμε το τελευταίο μας παιχνίδι για φέτος και στοχεύουμε να κλείσουμε όσο καλύτερα γίνεται την χρονιά. Ο στόχος της ανόδου δεν επιτευχθεί, αλλά νομίζω χάθηκε στις λεπτομέρειες. Κάναμε την προσπάθεια μας, έχοντας να αντιμετωπίσουμε 3 καλές ομάδες από τους άλλους 3 νομούς, σε μια διαδικασία άκρως ανταγωνιστική. Αυτή η ομάδα σε τρία χρόνια έχει πετύχει πολλά, έχοντας κατακτήσει 2 από τα 3 πρωταθλήματα και φτάνοντας δύο χρονιές κοντά στην άνοδο της στην Γ’ Εθνική».
Γιώργος Σταράς