22 Απριλίου 2024

Διακρίσεις για το Αρκάδι στον 1ο Δρόμο Κισσάμου

Με 4 μετάλλια επέστρεψαν από την Κίσσαμο οι Ρεθυμνιώτες αθλητές και αθλήτριες του ΟΚΑ Αρκάδι, δείχνοντας πως έχουν όλο το μέλλον μπροστά τους.
Αρκετές ήταν οι διακρίσεις για τους Ρεθυμνιώτες και τις Ρεθυμνιώτισσες που έλαβαν μέρος με τον Μανώλης Πολιουδάκης να τερματίζει πρώτος στα 2000μ. ανάμεσα σε 22 αθλητές, ενώ η Μαρία Σταγογιάννη ήταν 1η στα 2000μ. Στις παγκορασίδες η Ελένη Δραμιτινού ολοκλήρωσε τον αγώνα της 3η, με την Χαρά Χλιαουτάκη να ανεβαίνει στο 2ο σσκαλί του βάθρου στην κατηγορία παγκορασίδων Β’ στα 1000μ.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ 1ου ΔΡΟΜΟΥ ΚΙΣΣΑΜΟΥ
6000μ. Ανδρών (1997 και μεγαλύτεροι)

  1. Τσολάκης θεόδωρος (Ολυμπιακός) 22.59.0
  2. Σηφάκης Νετ. Μανόλης (Αφορδακός Τήμ.) 24.14.0
  3. Κωστάκης Αντώνιος (ΣΔΥΧ) 24.22.0. 

2000μ ΠΠΑ΄& Μαθητών (γεν. 2002-2003)

  1. Πολιουδάκης Εμμανουήλ (Αρκάδι) 8.12.0
  2. Μέγας Γεώργιος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 8.12.0
  3. Μέγας Στυλιανός (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 8.16.0
  4. Καζιάλες Ευάγγελος 8’42’’5
  5. Κουμάρ Μπαρούν 10’03’’0

(Έλαβαν μέρος 22 αθλητές) 

1000μ ΠΠΒ΄& Μαθητών (γεν.2004-2005)

  1. Πατεράκης Γιάννης (ΑΟ Κισσάμου) 4.40.0
  2. Σωμαθιανός Κωνσταντίνος (ΑΟ Κύδων Χανίων) 4.41.0
  3. Στρατουδάκης Μανόλης (ΑΟ Κύδων) 4.42.0
    (Έλαβαν μέρος 13 αθλητές)

3250μ Νεανίδων (γεν.1998-1999)

  1. Νικολακάκη Πόπη (ΑΟ Κισσάμου) 15.01.3
  2. Ναγκουνάκη Ευαγγελία (ΑΟ Κισσάμου) 16.37.0
  3. Στενάϊ Κλώντια (ΑΟ Κισσάμου) 16.44.0.(Έλαβαν μέρος 5 αθλήτριες).

6500μ Γυναικών (γεν 1997 και μεγαλύτερες)

  1.  Δόβρου Κατερίνα ΑΟ Κύδων) 27.53.0
  2. Συτζανάκη Νάντια (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 28.53.0
  3. Γαλεράκη Ελένη (Ανεξάρτητη) 32.25.0
    (Έλαβαν μέρος 34 αθλήτριες)

2000μ ΠΚΑ΄ & Μαθητριών (γεν.2002-2003)

  1. Σταγογιάννη Μαρία (Αρκάδι) 9.20.0
  2. Κάλτσεβα Ευδοκία (ΑΟ Κύδων Χανίων) 9.32.0
  3. Δραμιτινού Αγάπη (Αρκάδι) 10.03.0. (Έλαβαν μέρος 16 αθλήτριες).

1000μ ΠΚΒ΄& Μαθητριών (γεν. 2004-2005)

  1. Σακελάρη Χαρίσια (Βενιζέλος) 4.24.0
  2. Χλιαουτάκη Χαρά (Αρκάδι) 4.28.0
  3. Κλωστράκη Ιζαμπέλα (ΑΟ Κισσάμου) 4.53.0
    (Έλαβαν μέρος 25 αθλήτριες)

600μ Μiνι ΠΠ & Μαθητών ΔΣ (γεν. 2006-2007-2008)

  1.  Βαρουξάκης Ανίκητος (ΑΟ Κισσάμου) 2.51.0
  2. Μοδιανάκης Νίκος (Ανεξάρτητος) 2.55.0
  3. Σταθάκης Παναγιώτης (2οΔΣ Κισσάμου) 2.56.0
    (Έλαβαν μέρος 16 αθλητές)

600μ Μίνι ΠΚ & Μαθητριών ΔΣ (γεν. 2006-2007-2008)

  1. Διαμαντάκη Ευαγγελία (ΑΟ Κισσάμου) 2.41.0
  2. Γιαβάση Δανάη (Βενιζέλος) 2.51.0
  3. Τζατζιμάκη Θεοδώρα (ΑΟ Κύδων) 2.51.6
    (Έλαβαν Μέρος 14 αθλήτριες)

3250μ Εφήβων (γεν. 1998-1999)

  1. Κιόσκου Αρμάντο (ΑΟ Κισσάμου) 13.45.0
  2. Νταγκουνάκης Θεόδωρος (ΑΟ Κισσάμου) 13.46.0
  3. Μπαλαμπανίδης Αλέξης (ΑΟ Κισσάμου). (Έλαβαν Μέρος 4 αθλητές)

3250μ Παίδων & Μαθητών (γεν. 2000-2001)

  1. 1. Αλεξιάδης Φώτιος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.17.0
  2. Παραγιουδάκης Παντελής (Αρκάδι) 12.17.2
  3. Ροντήρης Κωνσταντίνος (ΑΟ Κύδων Χανίων) 12.18.0.
  4. Βολτυράκης Αντώνιος 13’03’’0., Γιαχάι Ματέο 14’14’’
    (Έλαβαν Μέρος 27 Αθλητές)

3250μ Κορασίδων & Μαθητριών (γεν. 2000-2001)

  1. Σαπουνάκη Ερμιόνη (Ανεξάρτητη) 17.05.0
  2. Πόπα Μαρία (Ανεξάρτητη) 24.38.0
    (Έλαβαν μέρος 4 αθλήτριες και τερμάτισαν 2)

600μ Αγοριών Μαθητών ΔΣ (γεν. 2009-2010-2011)
Έλαβαν μέρος 18 αθλητές αλλά δεν κρατήθηκε σειρά άφιξης και θεωρούνται όλοι νικητές.

600μ Κοριτσιών Μαθητριών ΔΣ (γεν. 2009-2010-2011)
Έλαβαν μέρος 9 αθλήτριες που θεωρούνται όλες νικήτριες.

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *