![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2023/01/a2_n_oper-hraklis10.jpg?v=1675007049)
Δυο ήττες, αλλά με χρήσιμα συμπεράσματα, σε προπονητικά φιλικά παιχνίδια για την γυναικεία ομάδα του ΟΦΗ, με αντίπαλο την ισχυρή ομάδα του ΟΠΕ Ρεθύμνου, με την οποία θα συνυπάρξει φέτος στην Α2.
Το πρώτο παιχνίδι των δυο ομάδων, έγινε το Σάββατο στο Ρέθυμνο (Περιβόλια) με τον ΟΦΗ να χάνει με 2-1 (Οι δυο ομάδες έπαιξαν τρία σετ: 18-25, 27-25, 19-25).
Το δεύτερο φιλικό, έγινε την Κυριακή στο κλειστό γυμναστήριο του Βαρδινογιάννειου Αθλητικού Κέντρου, με τον Ν. ΟΠΕΡ να φτάνει στη νίκη με 2-3 στο τάι-μπρέικ (20-25, 20-25, 27-25, 25-20, 11-15).
Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube