![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2014/11/seminario_pespee.jpg)
Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία το σεμινάριο προπονητών της Πανελλήνιας Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Σάλας. Εκπαιδευτής του σεμιναρίου ήταν ο Ρεθυμνιώτης τεχνικός Γιώργος Βασσάλος, ο οποίος επιμόρφωσε 25 προπονητές, σε θέματα που αφορούν μικρές ηλικίες ακαδημιών ποδοσφαίρου. Οι εκπαιδευόμενοι προπονητές ολοκλήρωσαν το σεμινάριο με τις καλύτερες εντυπώσεις και ανανέωσαν το ραντεβού τους τον Ιανουάριο του 2015 για την επόμενη φάση που αφορά της μεγαλύτερες ηλικίες.