![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2019/01/NOR_Gynaikes_2019.png)
Οι Άνδρες του Ναυτικού Ομίλου Ρεθύμνου ψάχνουν την παρθενική τους νίκη στο πρωτάθλημα ή έστω ένα θετικό αποτέλεσμα στην, ούτως ή άλλως, δύσκολη αποστολή που έχει στο κλομυβητήριο Ηρακλείου.
Στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής, η Ρεθυμνιώτικη ομάδα θα κυνηγήσει σήμερα (16.00) την ισοπαλία ή τη νίκη σε μία από τις τελευταίες ευκαιρίες που έχει για να ανέβει βαθμολογικά. Αντίπαλος της θα είναι η ομάδα του Χαϊδαρίου, η οποία είχε επικρατήσει στον α’ γύρο της Α2 κατηγορίας, ενώ βρίσκεται στην 3η θέση με 14 βαθμούς.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (9η)
Σάββατο 9 Μαρτίου
15.00 Ηλυσιακός – Παναθηναϊκός (Ιλίσιο)
16.00 ΝΟ Ρεθύμνου – Χαϊδάρι (Ηρακλείου)
19.00 Ηλιούπολη – Μίλων (Ηλιούπολης)
Κυριακή 10 Μαρτίου
16.00 Δελφίνια Μετ. – ΟΦΗ (Χαϊδαρίου)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β.
1. Παναθηναϊκός 21
2. Ηλυσιακός 17
3. Χαϊδάρι 14
4. Μίλων 15
5. Ηλιούπολη 11
6. Δελφίνια Μετ. 7
7. ΟΦΗ 2
8. ΝΟΡ 1
*Παναθηναϊκός και ΟΦΗ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.