![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2023/05/Episkopi-Proodeytiki_Tsiledakis_Iosif.jpg)
Στον ΑΟΑΝ θα συνεχίσει την ποδοσφαιρική του καριέρα ο Σήφης Τσιλεδάκης, με την Επισκοπή να παραχωρεί το δελτίο του στην Λασιθιώτικη ομάδα.
Ο νεαρός Ρεθυμνιώτης ποδοσφαιριστής εισήχθη στην Ανώτατη Σχολή Τουριστικών Επαγγελμάτων Κρήτης στον Άγιο Νικόλαο, οπότε μετακομίζει στην πρωτεύουσα του νομού Λασιθίου για τις σπουδές του.
Αναλυτικά, η σχετική ανακοίνωση του ΑΟ Επισκοπής αναφέρει:
«Ο ΑΟ Επισκοπής ανακοινώνει τη λύση συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή, Ιωσήφ Τσιλεδάκη.
Η εισαγωγή του στο ΑΣΤΕΚ του Αγίου Νικολάου (έχει εισαχθεί στην Ανώτατη Σχολή Τουριστικών Επαγγελμάτων Κρήτης) κάνει αδύνατη τη διαμονή του στο Ρέθυμνο οπότε, ο σύλλογός μας τού εύχεται μια καλή φοιτητική σταδιοδρομία στην πόλη του Λασιθίου.
Ο Ιωσήφ Τσιλεδάκης είναι ένα δικό μας παιδί που, με πολλή μεγάλη χαρά τον είδαμε να ανδρώνεται ποδοσφαιρικά με το σήμα του “γυπαετού” αγωνιζόμενος σε κατηγορίες όπως, η Γ’ Εθνική, η Football League και η Super League2.
Ο ΑΟ Επισκοπής παραχώρησε το δελτίο του κι εφεξής, ο 19χρονος αμυντικός μέσος θα αγωνίζεται στην ομάδα του Αγίου Νικολάου».