![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2023/02/Rethymniakos_endekada.jpg?v=1677343977)
Με εμφατικό τρόπο επιστρέφει σε τελικό Κυπέλλου ΕΠΣΡ ο Ρεθυμνιακός, ο οποίος πριν από λίγο επιβλήθηκε με 5-1 του Αστέρα Περάματος και με δύο νίκες θα μονομαχήσει με τον ΑΟΝ Αστέρα για την ανάδειξη του Κυπελλούχου 2023.
Μετά από 17 ολόκληρα χρόνια ο Ρεθυμνιακός επιστρέφει σε τελικό Κυπέλλου Ρεθύμνου, όταν σαν ΕΑΡ 2000 είχε αντιμετωπίσει και πάλι τον ΑΟΝ Αστέρα Ρεθύμνου, ο οποίος τότε είχε επικρατήσει με 6-1.
Στον σημερινό επαναληπτικό της Σοχώρας τα «δελφίνια» ήταν καλύτερα καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και έφτασαν με άνεση στη νίκη με 5-1 με Έρι Ματαραγκάσι και Μιχάλη Παπαδομανωλάκη να πετυχαίνουν από δύο γκολ.
ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΗΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣΡ
Β’ Αγώνες
Τρίτη 25 Απριλίου
*11. ΑΟΝ Αστέρας – Ερμής Ζωνιανών 4 – 3 πεν. (1-0 κ.α.) {1-2}
(39’ Ρότζεν)
Τετάρτη 26 Απριλίου
*12. Ρεθυμνιακός – Αστέρας Περάματος 5 – 1{2-1}
(10’, 28’ Ερ. Ματαραγκάσι, 17’, 45’ Μιχ. Παπαδομανωλάκης, 85’ Φράγκος – 51’ Μούσκαϊ)