![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2020/07/panellinio_protathlima_mtb.jpg?v=1594935214)
Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ορεινής ποδηλασίας, έγινε από Παρασκευή (10/07) έως και την Κυριακή (12/07) στο αιολικό πάρκο «Μηλιά» Καρύστου, το οποίο ανήκει στη συστοιχία αιολικών πάρκων του Καφηρέα. Τους αγώνες διοργάνωσαν η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας σε συνεργασία με τον ΠΟ «Άνεμος» Καρυστίας, την αιγίδα της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδος και του Δήμου Καρύστου, αλλά και την σημαντική στήριξη της Enel Green Power, θα διοργανώσει το Πρωτάθλημα MTB, στα αγωνίσματα του Cross Country Αντοχής (XCO) και του Team Relay (Σκυταλοδρομία).
![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2020/01/PoledasNEW2020.gif)
Ο ΠΑΣ «Άτλας» συμμετείχε στους αγώνες με πάντες αθλητές, οι οποίοι είχαν πολύ καλή παρουσία στις κατηγορίες που συμμετέχον.
Όλοι οι αγώνες έγιναν κάτω από πρωτόγνωρες συνθήκες αφού όλες τις ημέρες οι άνεμοι ξεπερνούσαν τα 10 μποφόρ, δυσκολεύοντας σημαντικά τις προσπάθειες των συμμετεχόντων.
Τα αποτελέσματα των Αθλητών του Ρεθυμνιώτικου συλλόγου:
Κατηγορία Παίδων
Χιώτης Γιάννης 8ος
Κατηγορία Κορασίδων
Τζουλάκη Αθηνά 11η
Κατηγορία Εφήβων
Μανιουδάκης Εμμανουήλ 20ος
Κατηγορία Master
Αναστασάκης Γιώργος 19ος
Βαρδαλάς Θωμάς 45ος
Ομαδικό team relay 10οι