Καταιγιστική η Εθνική Ιταλίας επικράτησε της ΕΠΣΡ Κ16 (photos)

Για την 2η αγωνιστική του «23ου Διεθνές Τουρνουά Γκαετάνο Σιρέα» η ομάδα της ΕΠΣ Ρεθύμνου Κ16 γνώρισε την ήττα από την Εθνική Ιταλίας Κ16 χθες το απόγευμα στο γήπεδο του Τόλβε στην επαρχία Ποτένσα.

Οι Ρεθυμνιώτες παρατάχτηκαν στην αναμέτρηση με αρκετές αλλαγές σε σχέση με το χθεσινό παιχνίδι με την Βικτώρια Πλζέν. Η «Σκουάντρα Ατζούρα» μπήκε δυνατά στο παιχνίδι ανοίγοντας το σκορ με το «καλημέρα», με τον Νταμιάνο στο 3’, ενώ με την συμπλήρωση 15’ λεπτών διπλασίασε τα τέρματα της με τον Αμπιούσο, για να ολοκληρωθεί το ημίχρονο με σκορ 5-0 με τα δύο τέρματα του νεαρού άσσου της Ισπανικής Λεβάντε, Μερκούριο στο 20′ και 25′ και του Γκαλφάνο στο 37’.
Στην επανάληψη Ρεθυμνιώτικη ομάδα παρουσιάστηκε στο γήπεδο με καλύτερο πρόσωπο, ήταν καλύτερη και δημιούργησε φάσεις για να πετύχει κάποιο τέρμα χωρίς όμως να τα καταφέρει, αντίθετα, οι Ιταλοί κατάφεραν να πετύχουν ένα ακόμα γκολ με τον Γκανταρίνι στο 60′ διαμορφώνοντας το τελικό 6-0.

ΕΠΣΡ Κ16 (Μ. Βουράκης): Μαρινάκης Ι., Δρανδάκης, Μελαδάκης, Γκιεργκρέβσκι, Μαρινάκης Π., Βαρούχας, Σωπασής, Γύπαρης, Αλιάϊ, Καφετζής, Τζωρτζινάκης.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου για την 2η αγωνιστική η Βικτώρια Πλζέν  επικράτησε της Ματέρα 19  με  2 – 0. Επόμενο παιχνίδι της Μικτής ΕΠΣΡ είναι προγραμματισμένο για αύριο Τετάρτη 1 Μαΐου στις 11.00 το πρωί με αντίπαλο την Ματέρα 19    .