20 Απριλίου 2024

Κοπή βασιλόπιτας 2023 και απονομές συμπληρώνοντας 44 χρόνια λειτουργίας ο Σκ.Ο.Ρ

Tην πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα για το 2023 έκοψε o Σκακιστικός Όμιλος Ρεθύμνου την Κυριακή 29/1 στο εστιατόριο Μελίνα της πόλης μας, μετά από 2 χρόνια αποχής μη-αγωνιστικών συναθροίσεων λόγω Covid-19.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν πλήθος σκακιστών και σκακιστριών του συλλόγου, γονείς αθλητών καθώς και φίλοι του κορυφαίου πνευματικού αθλήματος αντάλλαξαν ευχές για την νέα χρονιά και γευμάτισαν σε μία ιδιαίτερα εορταστική συνάντηση.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Σκ.Ο.Ρ. με έτος ίδρυσης το 1979 συμπληρώνει φέτος τα 44 χρόνια συνεχής προπονητικής και αγωνιστικής δραστηριότητας στο κορυφαίο αυτό πνευματικό άθλημα.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους εκπρόσωπος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Ρεθύμνης καί Αὐλοποτάμου κ.κ. Προδρόμου, πατήρ-Θεόδωρος Σηφάκης.

Επίσης ο αντιδήμαρχος Ρεθύμνου κ. Σπανουδάκης Στυλιανός καθώς και οι προπονητές Σκακιού Τσαρουχάς Κωνσταντίνος, Κουρτζέλη Αναστασία, Λαμπούδης Λουκάς και Πετρόπουλος Παύλος.

Απονεμήθηκαν μετάλλια στους νικητές του Εσωτερικού Ατομικού Σκακιστικού Πρωταθλήματος προετοιμασίας των αθλητών του Σκ.Ο.Ρ. που διεξήχθη τον ΝΟΕ/22.

Α’ Όμιλος Εσωτερικού Ατομικού Σκ.Ο.Ρ. ΝΟΕ/22
1ος Τζανάκης Εμμανουήλ (FIDE elo 1184),με απόλυτο σκορ (5/5 νίκες) !
2η Τσιώλη Κωνσταντίνα (FIDE elo 1197)
3οι ισοβαθμία: Σιβαρόπουλος Γεώργιος – Κοκολάκης Παύλος

Β’ Όμιλος Εσωτερικού Ατομικού Σκ.Ο.Ρ. ΝΟΕ/22
1ος Μαθιουδάκης Ιάκωβος
2ος Γρύλλης Χριστόδουλος
3ος Σιβαρόπουλος Στέφανος

Απονεμήθηκαν μετάλλια στους 3 πρώτους νικητές της Ά Φάσης (επίπεδο νομών) του Πανελλήνιου Ατομικού Πρωταθλήματος < 16 ετών που έλαβε χώρα τον ΙΑΝ/23 σε έως και 7 γύρους αναμετρήσεων.

Κ8 Παίδες (8 ετών) Ατομικά Νεανικά Ά φάση ΙΑΝ/23
1ος Μαθιουδάκης Μάριος
2ος Μυτιληναίος Νικόλαος
3ος Βαρδάκης Σταύρος

Κ8 Κορασίδες (8 ετών) Ατομικά Νεανικά Ά φάση ΙΑΝ/23
Χατζηκακού Σταυρούλα-Κυριακή

Κ10 Παίδες (10 ετών) Ατομικά Νεανικά Ά φάση ΙΑΝ/23
1ος Σιβαρόπουλος Στέφανος
2ος Κοκολάκης Παύλος
3ος Γρύλλης Χριστόδουλος

Κ10 Κορασίδες (10 ετών) Ατομικά Νεανικά Ά φάση ΙΑΝ/23
Μυτιληναίου Ζωή-Αλκμήνη

Κ12 Παίδες (12 ετών) Ατομικά Νεανικά Ά φάση ΙΑΝ/23
1ος Κουρμουλάκης Βαρδής
2ος Μαθιουδάκης Ιάκωβος
3ος Παπαδοσηφάκης Εμμανουήλ

Κ12 Κορασίδες (12 ετών) Ατομικά Νεανικά Ά φάση ΙΑΝ/23
Τσακαλάκη Καλλιόπη

Κ14-Κ16 Παίδες (14-16 ετών) Ατομικά Νεανικά Ά φάση ΙΑΝ/23
1ος Τζανάκης Εμμανουήλ (FIDE elo 1184)
2ος Τεμετζιάν Ιμμάνουελ
3ος Νταγκουνάκης Εμμανουήλ

Κ14-16 Κορασίδες (14-16 ετών) Ατομικά Νεανικά Ά φάση ΙΑΝ/23|
1η Τσιώλη Κωνσταντίνα (FIDE elo 1197)
2η Δακαναλάκη Ελπίδα

  • kopi_pitas_skor3
  • kopi_pitas_skor5
  • kopi_pitas_skor4
  • kopi_pitas_skor6
  • kopi_pitas_skor2
  • kopi_pitas_skor7

«Ευχαριστούμε θερμά την ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΣ ΡΕΘΥΜΝΗΣ ΚΑΙ ΑΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ για την συνεχή στήριξή της, την ΑΝΕΚ LINES για την χορηγία στις μετακινήσεις αθλητών και τους παρακάτω χορηγούς της εκδήλωσης που με την προσφορά τους ενίσχυσαν την εκδήλωση και τον σύλλογο.»

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *