Λυρώνης: «Συγχαρητήρια στα παιδιά…»

Η Επισκοπή πέτυχε μια επική ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο παίρνοντας την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΡ, μετά από τη νίκη της με 2-0 επί του Ερμή Ζωνιανών στο ΔΑΚ Γάλλου.
Έτσι δεν θα μπορούσε παρά να είναι ικανοποιημένος ο τεχνικός της ομάδας – έστω και υπηρεσιακός – Γιώργος Λυρώνης για το επίτευγμα των παικτών του, δίνοντας τα εύσημα στους παίκτες του για αυτή την επιτυχία. «Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μία πολύ καλή ομάδα, με έμπειρους ποδοσφαιριστές, η οποία είναι πλήρης εν αντιθέσει με εμάς, που έχουμε κενά που καλούμαστε να καλύψουμε. Σίγουρα αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά που πραγματοποίησαν μια σοβαρή και μεστή εμφάνιση και καταφέραμε να γυρίσουμε το σκορ του πρώτου αγώνα και να πάρουμε την πρόκριση. Τα παιδιά έκαναν μεγάλη προσπάθεια με υπομονή στο παιχνίδι μας και βγάζοντας ψυχή και πάθος, φτάσαμε σε αυτή την μεγάλη επιτυχία με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Εύχομαι καλή συνέχεια στον Ερμή Ζωνιανών στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και να επιτύχει τους στόχους του», τόνισε στις δηλώσεις του ο Γιώργος Λυρώνης.