20 Απριλίου 2024

Ματς σε Παμπαίδων, Παίδες Β’, Κορασίδες, Εφήβους Α’, Β’ και Νεανίδες.

Αγωνιστική «δράση» το Σαββατοκύριακο με 8 αναμετρήσεις στης κατηγορίες, Παμπαίδων, Παίδων Β’, Κορασίδων, Εφήβων Α’, Β’ και Νεανίδων.

Στους Παίδες Β’, στο Μ. Μερκούρη στις 11.00 η ομάδα του Ρέθυμνο BC2 θα αντιμετωπίσει τον ΟΦΣ Χανίων και οι πρωτοπόροι του Ρέθυμνο BC1 θα παίξουν το πρωί του Σαββάτου στο Κλ. Κλαδισού, απέναντι στους ουραγούς του Χανιά BC. Την ίδια ώρα στο ΒΑΚ, η Ακαδημία φιλοξενείτε από τον ΟΦΗ2.

Στην Ν. Αλικαρνασσό το μεσημέρι του Σαββάτου για την 11η αγωνιστική της κατηγορίας, οι Κορασίδες του Αρκαδίου θα παίξουν με τον Ηρόδοτο, με τον οποίο ισοβαθμούν στην 2η θεση.

Το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής των Εφήβων Α’, περιλαμβάνει το ντέρμπι κορυφής Ηράκλειο – Ρέθυμνο BC  που θα γίνει το Σάββατο μεσημέρι στο κλ. Λίντο.

Το πρωί της Κυριακής στο κλ. Χανίων θα γίνει η αναμέτρηση, ΟΦΣ Χανίων – Ακαδημία, για τον 1ο όμιλο των Παμπαίδων, ενώ η ομάδα του Ρέθυμνο BC1 έχει ρεπό.

Στις Νεάνιδες το Αρκάδι θέλει να πάρει την νίκη από τον Εργοτέλη στις 10.30 στο Μ. Μερκούρη.

Την Κυριακή 12.30 στο Μ. Μερκούρη θα γίνει και η αναμέτρηση της Ακαδημίας με το Ηράκλειο2 στους Εφήβους Β’.

Πρωτάθλημα Παίδων Β’ (Α’ όμιλος)
Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής
Σάββατο 17/2
10.00 Χανιά BC – Ρέθυμνο BC1
10.00 ΟΦΗ2 – Ακαδημία
10.00 Τάνος Αποκορώνου – Πλατανιάς
11.00 Ρέθυμνο BC2 – ΟΦΣ Χανίων
Ακρωτήρι – Κίσσαμος 20 – 0 α.α.

Βαθμολογία (14 αγώνα)
Ρέθυμνο BC1 28
Ακαδημία 25
Ακρωτήρι 24
ΟΦΗ2 22
ΟΦΣ Χανίων 22
Ρέθυμνο BC2 21
Τάνος Αποκορώνου 20
Πλατανιάς 17
Χανιά BC 14
Κίσσαμος –

Πρωτάθλημα Κορασίδων
Το πρόγραμμα 11ης αγωνιστικής
Σάββατο 17/2
12.00 Κύδων – ΟΦΗ
15.00 Ηρόδοτος – Αρκάδι
Εργοτέλης – ΟΑΧ  20 – 0 α.α.
Ρεπό: Ανδρογέας

Βαθμολογία (10 αγώνες)
Εργοτέλης 15*
Ηρόδοτος 14*
Αρκάδι 14
ΟΦΗ 13*
Κύδων 10
Ανδρογέας 9*
ΟΑΧ –
Οι ομάδες με * έχουν ματς λιγότερο

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube

Πρωτάθλημα Παμπαίδων U15 (Α’ όμιλος)
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής
Κυριακή 18/2

10.00 ΟΦΣ Χανίων – Ακαδημία
11.00 Κίσσαμος  – Ακρωτήρι
12.00 ΟΑΧ – ΑΟΚ Χανιά
Κύδων – Χανιά BC 20 – 0 α.α.
Ρεπό: Ρέθυμνο BC1

Βαθμολογία (8 αγώνας)
Ρέθυμνο BC1   15
ΑΟΚ Χανιά  14*
Κύδων 11*
ΟΑΧ 11*
Ακρωτήρι 10*
Ακαδημία 9*
Κίσσαμος 8*
ΟΦΣ Χανίων 7*
Χανιά BC –
Οι ομάδες με * έχουν κάνει ρεπό


Πρωτάθλημα Εφήβων Α’
Το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής
Σάββατο 17/2

13.00 Ηράκλειο – Ρέθυμνο BC
Κυριακή 18/2
12.00 AOK Xανιά – Ανδρογέας
13.00 Ιεράπετρα – Εργοτέλης
13.00 ΟΦΗ – Ακρωτήρι
14.00 Ηρόδοτος – Κύδων

Βαθμολογία (15 αγώνας)
Ηράκλειο 26**
Ρέθυμνο BC 24*
Ηρόδοτος 24
Κύδων 23*
Εργοτέλης 22***
ΟΦΗ 21*
Ανδρογέας 15***
Ιεράπετρα 14****
Ακρωτήρι 13***
AOK Xανιά 13*
Οι ομάδες με * έχουν ματς λιγότερο

Πρωτάθλημα Νεανίδων
Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής
Κυριακή 18/2

10.00 Ανδρογέας – Ηρόδοτος
10.00 ΟΑΧ – Κύδων
10.30 Αρκάδι – Εργοτέλης

Βαθμολογία (9 αγώνας)
Ανδρογέας  18
Ηρόδοτος  17
Εργοτέλης  13
ΟΑΧ 11*
Αρκάδι 10*
Κύδων  6**
Οι ομάδες με * έχουν ματς λιγότερο


Πρωτάθλημα Εφήβων Β’ (Α’ όμιλος)
Το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής
Κυριακή 18/2
11.00 ΟΑΣΗ – Πεδιάδα
12.00 Αναγέννηση – Χανιά BC
12.00 Άσκηση – Ηρόδοτος2
12.30 Ακαδημία – Ηράκλειο2
13.00 Άγιος Νικόλαος – Κύδων2
14.00 Μεσσαρά – ΟΑΧ

Βαθμολογία (16 αγώνας)
ΟΑΧ 34
Ηράκλειο2  31
Άσκηση 30
Αγ. Νικόλαος 30*
Πεδιάδα 26
Χανιά BC 24
Μεσσαρά 24*
Ηρόδοτος2  23
Ακαδημία 22
Κύδων2  20
Αναγέννηση 19**
ΟΑΣΗ 19

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *