28 Φεβρουαρίου 2024

Μετάλλια για τους Ρεθυμνιώτες στο Διασυλλογικό πρωταθλημα Π/Κ Κρήτης

Το Σάββατο 31 Μαρτίου διεξήχθη στο Παγκρήτιο Στάδιο και στο ΕΑΚ Ελευθερίας (η σφυροβολία) στο Ηράκλειο, το Παγκρήτιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΚ που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης με συνδιοργανωτές τις Περιφερειακές ενότητες Χανίων – Ρεθύμνου – Ηρακλείου και Λασιθίου.
Πολύ καλή παρουσία είχαν οι αθλητές και αθλήτριες του ΟΚΑ Αρκάδι. Στο βάθρο ανέβηκαν, ο Π. Παραγιουδάκης 2ος στα 1500μ., Ο Β. Καμαρίτης 2ος στο Μήκος και ο Κ. Ψύχουλας 3ος στα 400μ. Η ομάδα 4Χ100 των Παίδων με τους Καμαρίτη Β.-Δημητράκης Μ.-Κουγεντάκης Γ.-Κουμπαρ Μπ. κατέλαβαν την 2η θέση, ενώ η ομάδα 4Χ100 των Κορασίδων, με τις Τσιμπουκάκη Μ.-Σταγκουράκη Μ.-Κατριτζιδάκη Β.-Γιαννουλάτου Ν. ανέβηκαν στο 3ο σκαλί του βάθρου.

Οι τρείς πρώτοι σε όλα τα αγωνίσματα: 

100μ Παίδων (Ανεμος 0.0): Χριστοφοράκης Γεώργιος (ΟΦΗ) 11.47, Αρτεμάκης Γεώργιος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 11.59, Πετσαγκουράκης Εμμανουήλ (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.72

200μ Παίδων: (Ανεμος +0.4) Πετσαγκουράκης Εμμανουήλ (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 23.64, Κιοσες Χαβατζής (ΑΟ Κύδων) 23.79, Λαμψακινός Αλέξανδρος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 23.00

400μ Παίδων: Σερβινάς Δημήτριος (ΑΟ Κύδων) 52.85, Πατεράκης Βαγγέλης (ΑΟ Κύδων) 53.25, Ψύχουλας Κων/νος (ΟΚΑ Αρκάδι) 53.38

800μ Παίδων: Λεσι Σκελζεν (ΑΟ Κισάμου) 2.09.46, Μέγας Γεώργιος ((ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 2.10.30, Πετράκης Πέτρος (ΑΟ Κύδων) 2.17.31

1500μ Παίδων: Παπαγεωργόπουλος νίκος (ΑΟΛ) 4.25.07, Παραγιουδάκης Παντελής (ΟΚΑ Αρκάδι) 4.26.57, Μέγας Στυλιανός (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 4.26.73

3000μ Παίδων: Σπαντιδάκης Αντώνης (ΑΟ Κύδων) 10.15.93, Μανουσάκης Βασίλης (ΓΕΗ) 10.20.01, Μητάκης Ανδρέας (ΓΕΗ) 12.36.95

110 εμπόδια Παίδων: (Ανεμος -0.1) : Βασιλόπουλος Άγγελος (ΑΟΛ) 16.79, Κακουδάκης Δαίδαλος (ΟΦΗ) 19.82

400μ εμπόδια Παίδων: Βασιλάκης Γεώργιος (ΓΣ Λιβυκος Ιεράπετρας) 1.00.06, Σχοιναράκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 1.00.07, Τζατζαράκης Αλέξιος (ΟΦΗ) 1.00.58

2000μ Παίδων Στήπλ: Παπαγεωργόπουλος Νίκος (ΑΟΛ) 6.38.43, Βαρδάκης Εμμανουήλ (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 7.42.90

Υψος Παίδων: Τζολάκης Κωνσταντίνος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.80, Κοτζαμπασακης Αλέξανδρος (ΓΕΗ) 1.72, Κουβεδάκης Γεώργιος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.68

Επί κοντώ Παίδων: Τεοντοσιου Εμμανουέλ (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 3.70, Κόζης Κωνσταντίνος (ΟΦΗ) 3.40

Μήκος Παίδων: Κουβεδάκης Γιάννης ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 6.33 (0.0), Καμαρίτης Βασίλειος (ΟΚΑ Αρκάδι) 6.11 (+0.1), Μουδατσάκης Δημήτριος (ΟΦΗ) 5.91 (-1.0)

Τριπλούν Παίδων: Μουδατσάκης Δημήτριος (ΟΦΗ) 12.70 (0.0), Κουβεδάκης Ιωάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.65 (-0.1), Κουβεδάκης Γεώργιος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.51

Σφαιροβολία Παίδων (5κιλ): Μπομπολάκης Βασίλειος (ΓΣ Ελευθ.Βενιζέλος) 13.64, Μπουζάκης Κων/νος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 13.54, Αθανασάκης Θεοχάρης (ΑΟ Κύδων) 13.48

Δισκοβολία Παίδων (1.5κιλ): Μπουζάκης Κων/νος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 54.09, Ντουσάκης Ορέστης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 47.13, Γουρμετάκης Κων/νος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 46.10

Σφυροβολία Παίδων (5κιλ): Ντουσάκης Ορέστης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 68.88, Τουσισβίλι Γκεόργκι (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 54.96, Φουράκης Κώστας (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 51.18

Ακοντισμός Παίδων (600γρ): Καλογεράκης Γεράσιμος (ΟΦΗ) 59.23, Πιτσιτάκης Εμμανουήλ (Βενιζέλος) 50.96, Παναγιωτάκης Εμμανουήλ (ΑΟΛ) 48.22

4Χ100μ Παίδων: ΑΟ Κύδων (Βαβουλές-Αμντουλάχ-Μπουρδαντωνάκης-Σουχλάκης) 47.05, ΟΚΑ Αρκάδι 47.13 (Καμαρίτης Β. – Δημητράκης Μ. – Κουγεντάκης Γ. – Κουμπαρ Μπ.)

4X400μ Παίδων: ΟΦΗ 3.38.09 (Λίλος Γ. – Χριστοφοράκης Ι. – Σχοιναράκης Α. – Τζατζαράκης Α), ΑΟ Κύδων 3.39.83 (Πατεράκης Ε. – Σερβίνας Δ. – Χιντεράσα Ε. – Μανουσάκης Ε.), ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 3.49.33 (Ντουντουνάκης Ι. – Μέγας Γ. – Μέγας Στ. – Παπαηλιάκης Η.)

100μ Κορασίδων: (Ανεμος +1.4) Νοράγια Τζόνσον (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.37, Καλογιαννάκη Μαρία-Ελένη (ΟΦΗ) 12.87, Σημαντηράκη Ειρήνη (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.98

200μ Κορασίδων: (Άνεμος +0.3) Τζόνσον Νοράγια (ΓΣ Ελευθ.Βενιζελος) 25.03, Σκουλά Καλλιόπη (ΟΦΗ) 27.44, Μαυραντωνάκη Ευαγγελία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 27.68 (Άνεμος +0.7)

400μ Κορασιδων: Ψυλλάκη Μαρία (ΑΟ Κύδων) 59.30, Μπιρίκου Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.01.28, Σπαράκη Αγγελική (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.03.94

800μ Κορασίδων: Ραφαϊλάκη Νικολέτα (ΑΟΛΟ) 2.27.88, Κάσλεβα-Τσιριγώτη Ευδοκία (ΑΟ Κύδων) 2.30.44, Σταγογιάννη Μαρία (ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ) 2.32.48

1500μ Κορασίδων: Σπαράκη Χαρά (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 5.18.14, Κάσλεβα Τσιριγώτη Ευδοκία (ΑΟ Κύδων) 5.32.04, Αρτινού Ανδριάνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 5.37.64

3000μ Κορασίδων: ΠΑπαδογιαννάκη Στέλλα (ΑΟ Κισάμου) 14.12.78

100μ εμπόδια Κορασίδων (Ανεμος -0.5): Ραφαέλα Χαραλαμπάκη (Λιβυκός) 16.58, Ελένη Ψυχαράκη (ΟΦΗ) 18.33

400μ εμπόδια Κορασίδων: Τζαγκαράκη Μαρία (ΓΣ Λιβυκός Ιεράπετρας) 1.06.05, Ρεθυμνιωτάκη Σοφία (ΟΦΗ) 1.08.50, Κατσουλη Ελένη (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.09.88

200μ στηπλ Κορασιδων: Μαριδάκη Γεωργία (ΓΣ Λιβυκός) 8.29.20, Σταματάκη Ευαγγελία (ΓΣ Βιτσ. Κορνάρος) 10.01.05

5000μ Βαδην Κορασίδων: Τζατζιμάκη Βασιλική (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 29.22.80, Ελληνικάκη Ελένη (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος) 31.53.08

Άλμα σε ύψος Κορασίδων: Τερεζάκη Έλενα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.53, Παπαδάκη Γεωργία Μαρία (ΓΑΣ Μαλλίων) 1.50, Μουντάκη Κατερίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.50

Επί κοντώ Κορασίδων: Τερεζάκη Ελένη 3.50, Σταμπολάκη Εβελίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 3.30, Σπαράκη Σοφία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 3.00

Άλμα σε μήκος Κορασίδων: Τζαγκαράκη Μαρία (ΓΣ Λιβυκός) 5.56 (-0.2) Αναγνωστάκη Ιωάννα (ΟΦΗ) 5.20 (-0.4) Πιτροπάκη Σοφία (ΓΣ Λιβυκός) 5.10 (-1.2)

Άλμα Τριπλούν Κορασίδων: Παπαδάκη Γεωργία-Μαρία (ΓΑΣ Μαλίων) 11.44 (0.0), Καρράκη Ιωάννα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 11.07 (0.0), Πιτροπάκη Σοφία (ΓΣ Λιβυκός Ιεράπ) 10.59 (0.0)

Σφαιροβολία Κορασίδων (3κιλα): Μπομπολάκη Εμμανουηλία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 13.21, Μυλανάκη Αθηνά-Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.60, Μαυρεδάκη Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.32

Δισκοβολία Κορασίδων: Μαυρεδάκη Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 43.95, Φραγκάκη Ειρήνη (ΑΟ Κύδων) 41.89, Τσικαλάκη Αικατερίνη (ΣΜΚ) 32.67

Σφυροβολία Κορασίδων (3κιλ): Σταφλυαράκη Ελπίδα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 51.07, Κουρκουνάκη Μυρσίνη (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 47.40, Ψαλιδάκη Νίκη (ΣΜΚ) 45.59

Ακόντιο Κορασίδων (500γρ): Παπαχατζάκη Μαρίνα (ΟΦΗ) 41.69, Πασσά Αθηνά (ΟΦΗ) 33.23, Μασέλη Ελένη (ΟΦΗ) 31.05

4Χ100μ Κορασίδων: ΟΦΗ 51.33 (Παπαδάκη Ε.-Ρεθυμνιωτάκη Σ.-Σκουλά Κ.-Καλογιαννάκη Μ.), ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 51.43, ( Τάπου – Μαράκη Α. – Γουέλς Μ. – Σημαντηράκη Ε.), ΟΚΑ Αρκάδι 51.76 (Τσιμπουκάκη Μ. – Σταγκουράκη Μ. – Κατριτζιδάκη Β. – Γιαννουλάτου Ν.)

4Χ400μ Κορασίδων: ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος (Χριστοδουλάκη-Σπαράκη-Κατσούλη-Μπιρίκου) 4.17.96

60μ ΠΠΒ΄(Εκτός Βαθμολογίας) Σφακιανάκης Ιωάννης (ΓΕΗ) 8.62

60μ ΠΚΒ΄(Εκτός Βαθμολογίας) Κατζουράκη Μαρκέλα (Πήγασος) 8.65

600μ ΠΠΒ΄(Εκτός Βαθμολογίας) : Πάγκαλος Νίκος (ΑΟΛ) 1.48.71

600μ ΠΚΒ¨(Εκτός Βαθμολογίας) : Αποστολάκη Μαρία (ΟΦΗ) 1.47.26

Βαθμολογία Παίδων:
Βενιζέλος 176
Κύδων 105,5
ΟΦΗ 84,5
ΑΟ Λασιθίου 47
Αρκάδι 35
Λιβυκός 25
ΓΑΣ Ιεράπετρας 20
ΑΟ Κισσάμου 10
ΣΜΚ 7
Ιδομενέας 1

Βαθμολογία Κορασίδων
Βενιζέλος 313
ΟΦΗ 122
Λιβυκός 72
ΣΜΚ 39
Κύδων 38
Αρκάδι 31
ΓΑΣ Μαλίων 26
Βιτσέντζος Κορνάρος 10
ΓΑΣ Ιεράπετρας 10
ΑΟ Λασηθίου 8
ΑΟ Κισάμου 7
ΓΕΗ 3
Πήγασος 2
Νέαρχος 1

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *