Με μετάλλια επιστρέφουν οι αθλητές του ΟΚΑ Αρκάδι από το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Άρσης Βαρών

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Άρσης Βαρών Εφήβων – Νεανίδων, Παίδων – Κορασίδων που έγινε στην Αριδαία 30-31 Ιουλίου. Η πρώτη ημέρα των αγώνων ήταν εντυπωσιακή για τις Νεανίδες και Κορασίδες και έντονα συναισθηματική γιατί ήταν το πρώτο Πανελλήνιο πρωτάθλημα μετά την πανδημία. Κατά τη δεύτερη ημέρα του πρωταθλήματος που συμμετείχαν οι Έφηβοι και οι παίδες σημειώθηκαν μεγάλες εμφανίσεις και πολλά Πανελλήνια ρεκόρ.

Καλές επιδόσεις πετυχαν οι Ρεθυμνιώτες αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν στους αγώνες

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

Κορασίδες – Νεανίδες
Στις Κορασίδες  πρώτευσε ο ΦΟ Αριδαίας με 306 βαθμούς. Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Φιλαθλητικός με 212 και το χάλκινο ο ΟΚΑ Αρκάδι με 178.

Πρωταθλητής σύλλογος στις Νεανίδες αναδείχθηκε ο ΦΟ Αριδαίας με 420β. κι ακολούθησαν Παναθλητικός με 266 και Παναθηναϊκός με 168 και ακολουθισε ο ΟΚΑ Αρκάδι με 166 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα για τις αθλήτριες του ΟΚΑ Αρκάδι.
Στην 1η θεση η Ελένη Περδίκη, στα 71 κιλά στην κατηγορία Κορασίδων, με 50κ. στο Αρασέ και 2η θεση στα 71 κιλά στην κατηγορία Νεανίδων, με 50κ. στο Αρασέ.

Στην 2η θεση η Μαρία Μοναχού, στα 64 κιλά στην κατηγορία Νεανίδων, με 67κ στο Ζετέ, 60κ. στο Αρασέ, 127κ. στο σύνολο.

Στην 2η θεση η Παγώνα Λιονή, στα 76 κιλά στην κατηγορία Νεανίδων – Κορασίδων. με 40κ. Ζετέ, 50κ. Αρασέ, 90κ. στο σύνολο.

Παίδων – Εφήβων
Στην κατηγορία των Παίδων την πρώτη θεση πήρε ο Ανταγόρας Κω με 545 βαθμούς, με τον ΠΑΟΚ δεύτερο με 373 και τρίτο τον Βύβων Ασπρόπυργου με 241. Ο ΟΚΑ Αρκάδι με 206 βαθμούς βρέθηκε στην έκτη θεση της βαθμολογίας.

Στους Εφήβους,  πρωταθλητής σύλλογος αναδείχθηκε ο Ανταγόρας Κω με 392, ενώ ακολούθησαν ο ΠΑΟΚ με 317 και ο ΦΟ Αριδαίας που συγκέντρωσε 312. Ο ΟΚΑ Αρκάδι κατέλαβε την 10η θεση στην τελική βαθμολογία με 183 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα για τους αθλητές του ΟΚΑ Αρκάδι.
Στην 2η θεση ο Βαγγέλης Κυμιωνής στα Παίδων στα 67 κιλά στην κατηγορία Παίδων, 72κ. αρασέ, 80κ. ζετέ, 152κ. σύνολο.

Στην 3η θεση ο Μανούσος Βασιλάκης στα 81 κιλά στην κατηγορία Παίδων, 73κ. αρασέ, 158κ. σύνολο.

Στην 5η θεση ο Γιώργος Σουχλάκης, στα 67 κιλά στην κατηγορία Παίδων, 50κ. αρασέ, 65κ. στο ζετέ, 115κ. στο σύνολο.

Στην 3η θεση ο Βαγγέλης Κυμιωνής, στα 67 κιλά στην κατηγορία Εφήβων, 80κ. στο ζετέ, 152κ. στο σύνολο.