![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2015/11/aris-oper_1.jpg)
Την 4η συνεχόμενη νίκη θα ψάξει σε λίγη ώρα (15.00) ο ΟΠΕΡ στη Νέα Σμύρνη, όπου θα αντιμετωπίσει τον Πανιώνιο για την 5η αγωνιστική του Α΄ομίλου της Α2 κατηγορίας.
Οι Ρεθυμνιώτες προέρχονται από 3 συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα και θέλουν να δώσουν συνέχεια. Όμως, το ματς είναι αρκετά δύσκολο, αφού θα αντιμετωπίσει μία ομάδα, η οποία έχει επικρατήσει σε όλες τις αναμετρήσεις της. Το θετικό για τον Γιώργο Σταυρόπουλο είναι ότι δεν αντιμετωπίζει προβλήματα, εκτός από τον σταθερά απών (λόγω τραυματισμού), Ανδρόνικο Βανδώρο.