Με το «αριστερό» οι Ρεθυμνιώτες στην ΕΚΑΣΚ

Εντός έδρας ήττα στην παράταση με 82-84 για το Ρέθυμνο Cretan Kings από τον Εργοτέλη. Η Ρεθυμνιώτες δεν ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και βρέθηκαν πίσω στο σκορ (18-19, 25-38), κάνοντας γαλή προσπάθεια από το 25’ και μετά, με την 3η περίοδο να ολοκληρώνατε 47-57, ενώ στο φινάλε ένα λάθος τους έστειλε το ματς στην παράταση (70-70). Το παιχνίδι κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα του έξτρα πεντάλεπτου, με τον Εργοτέλη να φτάνει στην επικράτηση με 82-84.

Ρέθυμνο Cretan Kings (Μητρόπουλος): Ασουμανάκης, Πριναράκης, Βλαχάκης 15(2), Κούμουλος 19(1), Μαραυγάκης, Στέβοβιτς 10(2), Ηλιάδης 3(1), Τασιούδης 21(2), Τσιάτσιος 8(2), Φωτάκης, Ρέκκας 3(1)
Εργοτέλης (Χριστοδούλου Α.): Σκάνδαλος 22, Γιαμνιαδάκης, Λαγουδάκης 6, Λυβιάκης 13(3), Θεοδωρίδης 12(3), Υπτσόγλου 2, Χριστοδούλου Π. 5(1), Χλιαράς 1, Λιανδράκης 17(3), Κατσαμάνης 2, Ορφανουδάκης 4

Στον Άγιο Νικόλαο η Ακαδημία, παρατάχθηκε αρκετές ελλείψεις και βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ  από το ξεκίνημα του αγώνα (22-16, 43-27, 62-38, 73-52), με τους γηπεδούχους να παίρνουν την πρώτη τους νίκη.

Άγιος Νικόλαος (Μουμανιτάκης): Σταυράκης 8, Τζώρτζης 12, Μότσο 12, Σκαλαίος 6, Μήλας 13, Γιαχνάκης 6(2), Παντουβάκης 2, Γκαμπέλης 14(1), Κουναλάκης
Ακαδημία ( Καψάλης): Ανωμεριανάκης 13(3), Θεοδωρής 2, Καρακεσισόγλου 6, Κωνσταντινίδης 11(1), Πετράκης10(2), Δάσκαλος 3, Μαρίνος 7