![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2015/03/rethymnia_stivos.jpg)
Ρεθυμνιώτικο ενδιαφέρον θα έχει το Σαββατοκύριακο το Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου Παίδων και Κορασίδων, με το Αρκάδι να εκπροσωπείται με 3 αθλήτριες.
Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα θα λάβει χώρα στα Τρίκαλα όπως και τα προηγούμενα χρόνια, με τις Ρεθυμνιώτισσες αθλήτριες να έχουν στόχο την διάκριση τους. Οι εκπρόσωποι του Αρκαδίου θα είναι οι εξής: η Δέσποινα Μιχελάκη (γεν. 1999) θα αγωνιστεί στα αγωνίσματα των 100μ. και 200μ., η Μαριλένα Χανιωτάκη (γεν. 1999) θα λάβει μέρος στα 800 και 1500 μέτρα, ενώ η Ηρώ Συνολάκη θα συμμετάσχει στο αγώνισμα του επτάθλου, με συνοδό τον προπονητή, Γιώργο Βιζυριανάκη.