6 Δεκεμβρίου 2022

Νίκες για Παίδες (Α’) και Κορασίδες

Με δύο νίκες και δύο ήττες συνέχισαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις οι Ρεθυμνιώτικες ομάδες στα πρωταθλήματα υποδομών της ΕΚΑΣΚ.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ρέθυμνο BC – Ιεράπετρα 70-40

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-09, 26-24 (ημιχρ.), 45-28, 70-40 τελικό.

ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Γ. Γκιουλέας): Μοσχάκης 2, Κόρο 3(1), Σ. Τσαγκαράκης 2, Σκουντής 2, Μλαντένοβιτς 2, Ακουμιανάκης 2, Λαγουδάκης 15(1), Αλέξης 4, Κερυμάκης 2, Δ. Τσαγκαράκης 29, Ζαμπετάκης 6, Βοσκάκης 1.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)

Ρέθυμνο BC – Ιεράπετρα 70-40

ΑΟΑΝ – Ηράκλειο 43-60

Κύδων – ΟΦΗ 53-59

Σητειακός – Εργοτέλης 46-73

Ηρόδοτος – Ακρωτήρι 48-64

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΠΟΝΤΟΙ

  1. ΟΦΗ 22 11        11-0     750-521
  2. Εργοτέλης 19 11        8-3       745-619
  3. Ηράκλειο 17 11        6-5       683-606
  4. Ρέθυμνο BC 16 9          7-2       545-479
  5. Ακρωτήρι 16 10        6-4       629-532
  6. Κύδων 14 9          5-4       508-481
  7. ΑΟΑΝ 13 9          4-5       513-548
  8. Ηρόδοτος 13 11        2-9       546-648
  9. Ιεράπετρα 10 9          1-8       471-568
  10. Σητειακός 10 10        0-10     338-717

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (12η – 13/12)

Ηράκλειο – Ρέθυμνο BC

ΟΦΗ – ΑΟΑΝ

Εργοτέλης – Κύδων

Ηρόδοτος – Σητειακός

Ιεράπετρα – Ακρωτήρι

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ηρόδοτος3 – Ρέθυμνο BC2 61-51

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-10, 28-26 (ημιχρ.), 48-38, 61-51 τελικό.

ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Πολοπετράκης – Νταλιάνης): Ν. Καλαϊτζάκης 2, Μαρίνος, Κλαντίεβ 1, Μπιρλιράκης, Κριτσωτάκης, Δημητρίου 6, Γρηγοράκης 10(1), Κουλουλιάς 5, Ηλιάκης, Δουσμάνης 9, Ψωμάς, Σφακιανάκης 18.

 

Ακαδημία Ρεθύμνου – Κύδων2 40-55 

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-16, 16-30 (ημιχρ.) 27-48, 40-55 τελικό.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Η. Μιχαλάκης): Δουβρής 9, Αθανίτης 15, Βαλμάς 2, Μεσονησανάκης 1, Βολοστσούκ 7, Τσαπάκης 6, Μαρκουδάκης, Μανιατάκης, Ντούσα, Δαπόντης, Τσικαλάς, Λουβιτάκης.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)

Ακαδημία Ρεθύμνου – Κύδων 2 40-55

Ηρόδοτος3 – Ρέθυμνο BC2 61-51

ΟΦΗ2 – Πεδιάδα2 67-55

Φιλαθλητικός – Ανδρογέας 0-20 α.α.

Ρεπό: Πλατανιάς.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΠΟΝΤΟΙ

  1. Ανδρογέας 20 10        10-0     593-274
  2. Κύδων2 17 9          8-1       549-338
  3. Ακαδημία Ρεθύμνου 16 10        6-4       423-428
  4. Ηρόδοτος3 16 10        6-4       460-435
  5. ΟΦΗ2 15 10        5-5       399-485
  6. Ρέθυμνο BC2 13 10        3-7       435-491
  7. Πλατανιάς 12 8          4-4       335-382
  8. Πεδιάδα2 11 10        1-9       355-536
  9. Φιλαθλητικός 0*

*Ο Φιλαθλητικός αποχώρησε.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (12η)

Κύδων 2 – Ηρόδοτος 3

Ρέθυμνο BC2 – ΟΦΗ 2

Πεδιάδα2 – Φιλαθλητικός

Ανδρογέας – Πλατανιάς

Ρεπό: Ακαδημία Ρεθύμνου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΟΚΑ Αρκάδι – Ανδρογέας  67-29

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-07, 34-10 (ημιχρ.), 42-22, 67-29 τελικό.

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Κ. Πλευράκης): Τσιμπούκα , Ρήγα 7(1), Μούκα 11 (1), Ουρανού, Καλοκύρη 2, Παναγιωτάκη 4, Ανυφαντάκη 4, Ταταράκη 2, Φραγκελάκη , Δημήτρη, Σταγάκη 6, Παναρετάκη 27(1).

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)

Ηρόδοτος – ΟΦΗ 32-43

Ιεράπετρα – Πλατανιάς (αναβλήθηκε)

ΟΑ Χανίων – Εργοτέλης 39-51

ΟΚΑ Αρκάδι – Ανδρογέας 67-29

Ρεπό: ΑΟΑΝ

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Η     ΠΟΝΤΟΙ

  1. Εργοτέλης 20 10        10-0     641-370
  2. ΟΚΑ Αρκάδι 18 10        8-2       527-339
  3. ΟΦΗ 14 8          6-2       452-316
  4. Ηρόδοτος 14 9          5-4       415-350
  5. Ανδρογέας 12 9          3-6       355-508
  6. ΟΑ Χανίων 10 7 3-4       364-269
  7. ΑΟΑΝ 10 8          2-7       263-412
  8. Πλατανιάς 7 7          0-7       237-521
  9. Ιεράπετρα 6 6          0-6       170-339

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (12η – 12/12)

Πλατανιάς – Ηρόδοτος

Εργοτέλης – Ιεράπετρα

Ανδρογέας – ΟΑ Χανίων

ΑΟΑΝ – ΟΚΑ Αρκάδι

Ρεπό: ΟΦΗ

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *