Νίκη στα Χανιά για το Ρέθυμνο Cretan Kings, νέα ήττα η Ακαδημία

Μια νίκη και μια ήττα ήταν ο απολογισμός των Ρεθυμνιώτικων ομάδων ΤΗΝ 4η αγωνιστική στην κατηγορία των Ανδρών της ΕΚΑΣΚ, μια «στροφή» πριν το μεταξύ τους τοπικό ντέρμπι το επόμενο Σάββατο.

Κύδων – Ρέθυμνο Cretan Kings 50 – 74
(16-16, 33-29, 41-51, 50-74)

Στο πρώτο μέρος η Ρεθυμνιώτικη ομάδα δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι με τον Κύδων να έχει το προβάδισμα στο ημίχρονο με 33-29. Στο Β’ ημίχρονο οι παίκτες του Ρέθυμνο Cretan Kings έδειξαν ένα άλλο «πρόσωπο» και δεν άφησαν περιθώρια στους γηπεδούχους, κάνοντας αρχικά την ανατροπή και περνώντας το προβάδισμα με 41-51 και στην συνεχεία ανεβάζοντας την διαφορά στο +24 διαμορφώνοντας το τελικό 50-74.

Ρέθυμνο Cretan Kings (Μητρόπουλος): Ασουμανάκης 5 (1), Γιάννης, Βαρδάκης, Βλαχάκης 6, Κούμουλος 20 (4), Μαραυγάκης 3 (1), Ξυδάκης, Στέβοβιτς, Ηλιάδης 3 (1), Τασιούδης 22, Τσιάτσος 13 (1), Φωτάκης 2.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube

Ακαδημία – ΟΑ Χανίων 43 – 50
(11-16, 24-30, 32-34, 43-50)

Την ήττα γνώρισε η Ακαδημία σήμερα στο «Μελίνα Μερκούρη» από τον ΟΑ Χανίων με 43-50 για την 4η αγωνιστική της ΕΚΑΣΚ ανδρών. Μια μαχητική Ακαδημία που δείχνει σιγά σιγά να βρίσκει τα «πατήματα» και τη «χημεία» της, πάλεψε ως το τέλος δεν τα κατάφερε για τέταρτο ματς.

Ακαδημία (Καψάλης): Ανωμεριανάκης, Περδίκης 2, Θεοδωρής, Δάσκαλος 4, Μανετάκης 10 (2), Καρακεσισόγλου, Πετράκης, Κωνσταντινίδης 7, Μπέκο 7, Καψαλάκης 1, Μαρίνος 6, Ντάγκος 6 .