28 Φεβρουαρίου 2024

Ντέρμπι σε Εφήβους Α’ & Παίδες Β’, πρεμιέρα για Παμπαίδες, ενδιαφέρον ματς σε Κορασίδες, Νεανίδες, Εφήβους Β’

Το Σάββατο το πρωί ξεκινούν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των Ρεθυμνιώτικων συλλόγων στα κατηγορίες υποδομής της ΕΚΑΣΚ.

Στους Παίδες Β’ στις 11.00 στο «Μ. Μερκούρη», θα γίνει το «οικογενειακό» ντέρμπι Ρέθυμνο BC2 – Ρέθυμνο BC1, ενώ το απόγευμα η Ακαδημία εκτός έδρας θα παίξει απέναντι στην ομάδα του Χανιά BC.

Το μεσημέρι (13.00) στην κατηγορία των Κορασίδων, το Αρκάδι θα φιλοξενήσει στο «Μ. Μερκούρη» τον Κύδων.

Την Κυριακή έχουμε πρεμιέρα στο πρωτάθλημα Παμπαίδων, με τις Ρεθυμνιώτικες ομάδες να συμμετέχουν στο 1ο και 3ο όμιλο από τους συνολικά 4 της κατηγορίας. Οι δυο πρώτοι της κανονικής περιόδου από κάθε όμιλο, θα συνεχίσουν στο Final8.
Για το Α’ όμιλο στις 12.00 στο κλ. Περιβολίων, η Ακαδημία υποδέχεται τον ΟΑΧ, το Ρέθυμνο BC1 θα πάρει το ματς απο το Χανιά BC 20-0 α.α. Για τον Γ’ όμιλο, στα Περιβόλια, στις 14.00 το μεσημέρι το Ρέθυμνο BC2 φιλοξενεί τον Εργοτέλη και στις 16.00, το Ρέθυμνο BC3 τον Ηρόδοτος2.

Οι Νεανίδες του Αρκαδίου για την 5η «στροφή» της κατηγορίας, αγωνίζονται εκτός έδρας, στο Λίντο με αντίπαλο τον Εργοτέλη το απόγευμα της Κυριακής

Στην κατηγορία των Εφήβων Α’, για την 7η αγωνιστική, την Κυριακή στις 15.00 στο «Μ. Μερκούρη» το Ρέθυμνο BC θα παίξει με το πρωτοπόρο Ηράκλειο. Στους Εφήβους Β’, η Ακαδημία για την 8η αγωνιστική θα αντιμετωπίσει στις 18.00 στα Περιβόλια τον Ηρόδοτος2.

Πρωτάθλημα Παίδων Β’ (Α’ όμιλος)
Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής
Σάββατο 2/12

11.00 Ρέθυμνο BC2 – Ρέθυμνο BC1
16.00 Χανιά BC – Ακαδημία
16.00 Ακρωτήρι – Πλατανιάς
17.00  Τάνος Αποκορώνου – ΟΦΣ Χανίων
ΟΦΗ2 – Κίσσαμος 20 – 0 α.α.

Βαθμολογία (6 αγώνα)
Ρέθυμνο BC1  12
Ακρωτήρι  11
ΟΦΣ Χανίων 10
Ακαδημία  10
ΟΦΗ2  10
Τάνος Αποκορώνου  9
Ρέθυμνο BC2  8
Πλατανιάς 8
Χανιά BC 6
Κίσσαμος –

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων
Το πρόγραμμα 6ης αγωνιστικής
Σάββατο 2/12
10.00 Εργοτέλης – ΟΦΗ
13.00 Αρκάδι – Κύδων
Ανδρογέας – ΟΑΧ
Ρεπό: Ηρόδοτος

Βαθμολογία (5 αγώνα)
Ηρόδοτος 9
Εργοτέλης 8*
ΟΦΗ 7
Αρκάδι 6*
Ανδρογέας 4
Κύδων 4
ΟΑΧ 3**
Οι ομάδες με * έχουν αγώνα λιγότερο

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

Πρωτάθλημα Παμπαίδων U15 (Α’ όμιλος)
Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής
Κυριακή 3/12

11.00 ΑΟΚ Χανιά – Κίσσαμος
12.00 Ακαδημία – ΟΑΧ
18.00 Ακρωτήρι – Κύδων
Χανιά BC – Ρέθυμνο BC1  0 – 20 α.α.
Ρεπό ΟΦΣ Χανίων

Πρωτάθλημα Παμπαίδων U15 (Γ’ όμιλος)
Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής
Κυριακή 3/12

11.00 ΟΦΗ2 – Ηράκλειο1
14.00 Ρέθυμνο BC2 –  Εργοτέλης
16.00 Ρέθυμνο BC3 – Ηρόδοτος2
Ρεπό: ΟΦΗ3

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων
Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής
Κυριακή 3/12

16.00 Εργοτέλης – Αρκάδι
17.00 Κύδων – ΟΑΧ
19.00 Ηρόδοτος – Ανδρογέας

Βαθμολογία (4 αγώνας)
Ηρόδοτος  8
Ανδρογέας  8
ΟΑΧ 6
Αρκάδι 5
Εργοτέλης  5
Κύδων  4

 

Πρωτάθλημα Εφήβων  Α’
Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής
Κυριακή 3/12

12.00 Ανδρογέας – AOK Xανιά
14.00 Εργοτέλης – Ιεράπετρα
15.00 Ρέθυμνο BC – Ηράκλειο
15.00 Κύδων – Ηρόδοτος
16.00 Ακρωτήρι – ΟΦΗ

Βαθμολογία (6 αγώνας)
Ηράκλειο 12
Ρέθυμνο BC 10
Κύδων 10
Εργοτέλης  8
Ανδρογέας  8
ΟΦΗ 8
Ηρόδοτος 8
Ιεράπετρα  7
Ακρωτήρι 7
AOK  Xανιά 6

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Β’ (Α’ όμιλος)
Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής
Κυριακή 3/12

12.00 Αναγέννηση – Κύδων2
15.00 Άσκηση – Πεδιάδα
15.00 Χανιά BC – ΟΑΧ
17.00 Αγ. Νικόλαος – Ηράκλειο2
18.00 Ακαδημία – Ηρόδοτος2
19.00 ΟΑΣΗ – Μεσσαρά

Βαθμολογία (7 αγώνας)
ΟΑΧ  14
Άσκηση   13
Ηράκλειο2   13
Αγ. Νικόλαος 12
Μεσσαρά  11
Πεδιάδα  10
Χανιά BC   10
ΟΑΣΗ  9
Ηρόδοτος2  9
Ακαδημία 9
Αναγέννηση  8
Κύδων2  8

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *