Ξανά στην 4η θέση οι γυναίκες του ΝΟΡ

Επιστροφή στις νίκες και στην 4η θέση για το ΝΟ Ρεθύμνου, ο οποίος επιβλήθηκε με 14-8 του ΝΟ Βόλου «Αργοναύτες», σε παιχνίδι για την 12η αγωνιστική της Α1 Εθνικής κατηγορίας πόλο γυναικών.
Στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου, η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη, μετά από ένα ισορροπημένο α’ ημίχρονο (3-2), πάτησε γκάζι στο τρίτο οκτάλεπτο και με το εντυπωσιακό 7-2, πήγε στην τελευταία περίοδο με προβάδισμα 6 τερμάτων (10-4). Εκεί φυσικά τα πάντα είχαν κριθεί με το ΝΟ Ρεθύμνου να παίρνει την μεγάλη νίκη με 14-8. Πρώτη σκόρερ για το ΝΟΡ η Αλεξάκη με 4 γκολ, ενώ Σολανάκη, Μ. Φαρμάκη πέτυχαν από 3, ενώ για το ΝΟΒΑ κορυφαία η Γιούλη Λαρά με 4 γκολ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χατζηαναστασίου, Γιαννακάκης.
ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-1, 2-1, 7-2, 4-4.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κώστας Φιτσανάκης): Φ. Κυριακάκη, Μάστορη, Μ. Φαρμάκη 3, Γαβαλά, Παλληκαράκη, Αλεξάκη 4, Γαγάνη 2, Μυριοκεφαλιτάκη 2, Καραλόγου, Φωτίου, Πατσαχάκη, Σολανάκη 3, Κ. Κυριακάκη, Γαβαλά.
ΝΟ ΒΟΛΟΥ «ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ» (Ζαφείρης Χαλάς): Τσουρή, Μ. Μπαλωμενάκη, Φωτιάδου, Ε. Μπαλωμενάκη, Μαλλιαρού, Δημητροκάλη 3, Μωραΐτη 1, Λαρά 4.