23 Απριλίου 2024

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία ο “4ος Νικηφόρειος Δρόμος”

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ 4ου «’ΝΙΚΗΦΟΡΕΙΟΥ ΑΓΩΝΑ ΔΡΟΜΟΥ»
ΑΓΩΝΑΣ 22,6 χλμ.
Γενική Κατάταξη
1. Μανώλης Σηφάκης (Αfordakos team)1:28:53.543
2. Σταύρος Ζαγκανάς (Ανεξάρτητος)1:29:41.933
3. Αναστάσιος Ουργαντζόγλου (O. M. Γιαννιτσών)1:31:08.373
4. Γιώργος Νικολετάκης (ΣΔΥΧ)1:35:22.000
5. Βασίλης Τσιαπρούνης (ΣΔΥΡ)1:39:59.367
6. Χρήστος Παπαδάκης (Σ.Δ.Υ. Ρ.)1:45:20.573
7. Μανώλης Φιλιπάκης (ΣΜΚ)    1:46:28.200
8. Ράφαελ Βαν ντεν Μπροκ    1:47:26.910
9. Σπύρος Κοτζάμπασης (ΣΔΥΡ)    1:50:06.787
10. Αντώνης Σπέρτος (ΣΔΥΡ)    1:53:27.780
11. Μανώλης Γιακουμάκης (ΣΔΥΧ)    1:53:45.193
12. Ευστάθιος Παπαντωνίου (ΣΔΥΡ)1:53:55.163
13. Μαριέλα Τσίπα (ΣΔΥΡ)    1:56:26.830
14. Ιωάννης Οικονομάκης (Staugianoudakis Race Team)1:56:26.000
15. Μανόλης Πετειναράκης (Staugianoudakis Race Team)1:56:26.000
16. Εμμανουήλ Περράκης (Staugianoudakis Race Team)1:56:26.000
17. Στέλιος Σταυγιανουδάκης1:56:26.000
18. Απόστολος Νησωτάκης (Ανεξάρτητος)1:56:26.000
19. Νίκος Δουρουντάκης (ΣΔΥΧ)1:56:28.567
20. Αντώνης Δασκαλάκης    1:57:05.737
21. Νίκος Παπαδάκης    1:57:28.667
22. Βασίλειος Ναούμ (Xanti runners)1:57:49.257
23. Νίκος Ζουλάκης (ΣΔΥΡ)    1:57:57.293
24. Κωνσταντίνος Μανιουδάκης (ΣΔ Μεσσαράς)1:59:01.603
25. Ζαχαρίας Βασιλάκης (ΣΔΥΡ)    1:59:19.197
26. Σήφης Καμπανάκης    2:00:18.813
27. Γκρατζιάνο Ντέιντα (OYK)    2:00:59.827
28. Μανώλης Πετειναράκης (Staygianoudakis race team)2:02:16.683
29. Απόστολος Νησωτάκης (Ανεξάρτητος)    2:02:16.687
30. Στέλιος Σταυγιαννουδάκης    2:02:16.690Γυναίκες
1. (13η) Μαριέλα Τσίπα (ΣΔΥΡ)    1:56:26.830
2. (39η) Άννα Βέλεβα (ΣΔΥΡ)    2:10:07.873
3. (43η) Ειρήνη Σαρρή (ΣΔΥΡ)    2:11:40.440
4. (45η) Τζούλια Κολεσνικενκο    2:12:28.887
5. (53η) Ειρήνη Ραπτάκη (ΣΔΥΡ)    2:20:47.087

Κατηγορία 30-39 ετών
1. Σταύρος Ζαγκανάς (Ανεξάρτητος)1:29:41.933
2. Αναστάσιος Ουργαντζόγλου (O.M.Γιαννιτσών)1:31:08.373
3. Γιώργος Νικολετάκης (ΣΔΥΧ)    1:35:22.000

Κατηγορία 40-49 ετών
1. Μανώλης Σηφάκης (Αfordakos team)1:28:53.543
2. Χρήστος Παπαδάκης (Σ.Δ.Υ. Ρ.)1:45:20.573
3. Μανώλης Γιακουμάκης (ΣΔΥΧ)    1:53:45.193

Κατηγορία 50+
1. Μανώλης Φιλιπάκης (ΣΜΚ)1:46:28.200
2. Ράφαελ Βαν ντεν Μπροκ1:47:26.910
3. Σπύρος Κοτζάμπασης (ΣΔΥΡ)1:50:06.787

ΑΓΩΝΑΣ 5,3 χλμ.
Γενική Κατάταξη
1. Μιλτιάδης Καμπιτάκης (ΟΦΗ)    0:20:27.407
2. Νικόλαος Τζαγκαράκης (ΝΟ Ρεθύμνου)0:23:43.953
3. Χάρης Μπαλωμενάκης0:24:06.417
4. Εμμανουήλ Γρυφάκης (ΣΔΥΧ – Manos Club)0:24:29.300
5. Πέτρος Κλειδής0:24:32.103
6. Μαρία Σταγογιάννη (ΟΚΑ Αρκάδι)0:25:08.023
7. Δημήτρης Μπιτζές (Σ.Μ.Κ.)    0:25:17.297
8. Γιώργος Δρανδάκης    0:26:14.497
9. Εμμανουήλ Μεντάκης (Ρούστικα)0:26:25.320
10. Ελευθέριος Μυστράκης (Σ.Δ.Υ.Ρ.)0:26:27.937
11. Γιάννης Κουργιαντάκης0:26:30.190
12. Δημήτρης Σωπασουδάκης (Ανεξάρτητος)    0:27:01.423
13. Άνγκελα Αρκαλάκη (Άνεμος Τριαθλητικός Σύλλογος Χανίων)0:27:46.263
14. Γιάννης Βαρουχάκης (547)    0:28:24.437
15. Μανώλης Σαλβαράκης    0:29:06.027
16. Γρηγόρης Μανίτης    0:29:08.247
17. Βασίλης Γυπαράκης (Σ.Δ.Υ.Ρ.)0:30:12.473
18. Παναγιώτης Ζερβουδάκης0:30:17.310
19. Ακβίλε Μπίτλετ    0:30:22.860
20. Αντώνης Μαθιουλάκης    0:30:27.010
21. Γιώργος Σηφάκης (Ανεξάρτητος)0:31:10.147
22. Γιάννης Μπάλλας    0:31:24.227
23. Ευθύμιος Ζερβουδάκης0:31:28.030
24. Λία Σαββάκη (Σ.Δ.Υ.Ρ)0:31:43.573
25. Γιώργος Χόμπης0:31:55.903
26. Βασίλης Μανουσάκης    0:32:28.797
27. Πέτρος Λεμπέσης    0:32:34.680
28. Χαρά Βογιατζιδάκη    0:32:36.657
29. Γουλιέλμος Καούκι    0:34:46.600
30. Βασίλης Χόμπης (Alpha Fm 104.7)0:34:57.660

Γυναίκες
1. Μαρία Σταγογιάννη (ΟΚΑ Αρκάδι)    0:25:08.023
2. Άνγκελα Αρκαλάκη (Άνεμος Τριαθλητικός Σύλλογος Χανίων)0:27:46.263
3. Ακβίλε Μπίτλετ    0:30:22.860

Κατηγορία 30-39
1. Ελευθέριος Μυστράκης (Σ.Δ.Υ.Ρ.)0:26:27.937
2. Γιάννης Βαρουχάκης (547)    0:28:24.437
3. Παναγιώτης Ζερβουδάκης    0:30:17.310

Κατηγορία 40-49
1. Μιλτιάδης Καμπιτάκης (ΟΦΗ)    0:20:27.407
2. Εμμανουήλ Μεντάκης (Ρούστικα)    0:26:25.320
3. Άνγκελα Αρκαλάκη (Άνεμος Τριαθλητικός Σύλλογος Χανίων)0:27:46.263

Κατηγορία 50+
1. Εμμανουήλ Γρυφάκης (ΣΔΥΧ – Manos Club)0:24:29.300
2. Δημήτρης Μπιτζές (Σ.Μ.Κ.)    0:25:17.297
3. Δημήτρης Σωπασουδάκης (Ανεξάρτητος)     0:27:01.423

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 2χ11,3 χλμ.
Γενική Κατάταξη
1. Ανδρέας Ξηράκης/Αντώνης Κωστάκης (Σταύρος sport running team)1:29:44.923
2. Βαλάντης Τσάβαλος/Γιώργος Κανακάκης (Σ.Δ.Υ.Ρ.)1:40:31.967
3. Βαρδάκης/Σαριδάκης    1:46:41.970
4. Αδαμαντία Λεμοντζόγλου/Ελένη Γαλεράκη1:55:25.390
5. Παύλος Μαυρικάκης/ Δήμητρα Βίτσα (Καρδιά του παιδιού)1:55:54.050
6. Ίβο Μίχοβ/Γεώργιος Γυαγιωτάκης (Ελεύθεροι)    1:56:30.833
7. Νίκος Κατσίλας/Μάριος Τσαλόπουλος (Sports Division Running team)1:58:48.930
8. Μανώλης Παυλάκης/ Στέλιος Πολυχρονάκης1:59:10.760
9. Νίκος Τζιώτης/ Ηρώ Παπαδοπούλου2:03:37.233
10. Βασιλική Ανυσιάδου/Γιώργος Σαλονικιός (Ανεξάρτητοι)    2:09:56.160
11. Ειρήνη Κατσαφάρου/Κώστας Βελιβασάκης (Καρδιά του παιδιού)2:17:54.037
12. Γιάννης Παπαδάκης/Ζάχος Χρήστου (ΟΥΚ)    2:36:47.190
13. Γιώργος Φακίδης/Κώστας Σουμελίδης (Καρδιά του παιδιού)2:41:43.287

Γυναίκες
1. Αδαμαντία Λεμοντζόγλου/Ελένη Γαλεράκη1:55:25.390
2. Βασιλική Ανυσιάδου με Γ. Σαλονικιό (Ανεξάρτητη)2:09:56.160
3. Ειρήνη Κατσαφάρου με Κ. Βελιβασάκη (Καρδιά του παιδιού)2:17:54.037

Κατηγορία 30-39 ετών
1. Αδαμαντία Λεμοντζόγλου/Ελένη Γαλεράκη    1:55:25.390
2. Νίκος Κατσίλας/Μάριος Τσαλόπουλος (Sports Division Running team)1:58:48.930
3. Βασιλική Ανυσιάδου/Γιώργος Σαλονικιός (Ανεξάρτητοι)    2:09:56.160

Κατηγορία 40-49 ετών
1. Ξηράκης/Κωστάκης (Σταύρος sport running team)1:29:44.923
2. Βαλάντης Τσάβαλος/Γιώργος Κανακάκης (Σ.Δ.Υ.Ρ.)1:40:31.967
5. Παύλος Μαυρικάκης/ Δήμητρα Βίτσα (Καρδιά του παιδιού)1:55:54.050

Κατηγορία 50+ ετών
1. Ίβο Μίχοβ/Γεώργιος Γυαγιωτάκης (Ελεύθεροι)    1:56:30.833
2. Γιάννης Παπαδάκης/Ζάχος Χρήστου (ΟΥΚ)    2:36:47.190
Πηγή: Κρητική Επιθεώρηση

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *