![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2015/09/ae_mylopotamou-asteras_rethymnou4.jpg)
Η Επιτροπή Κυπέλλου της ΕΠΣ Ρεθύμνου όρισε και ανακοίνωσε τα παιχνίδια της ημιτελικής φάσης της διοργάνωσης, από όπου θα προκύψει το ζευγάρι του μεγάλου τελικού της 17ης Φεβρουαρίου, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 17.00 το απόγευμα στο ΔΑΚ Γάλλου.
Η πρόκριση στον τελικό θα κριθεί σε διπλά παιχνίδια στα ημιτελικά, για τα ζευγάρια Ποσειδώνας Γερανίου – Αστέρας Ρεθύμνου και ΑΕ Μυλοποτάμου – Επισκοπή. Η αρχή θα γίνει την Τετάρτη 27 Ιανουαρίου με το πρώτο παιχνίδι του β’ ημιτελικού ΑΕ Μυλοποτάμου – Επισκοπή, ενώ η ρεβάνς θα γίνει στις 3 Φεβρουαρίου στην Επισκοπή. Για το άλλο ζευγάρι, το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στις 3 Φεβρουαρίου στο Γεράνι, ενώ ο επαναληπτικός της Σοχώρας θα διεξαχθεί την Τετάρτη 10 Φεβρουαρίου.
Αναλυτικά, το πλήρες πρόγραμμα ημιτελικών και τελικού του Κυπέλλου Ρεθύμνου, όπως το ανακοίνωσε η ΕΠΣΡ.
Ημιτελικά (διπλοί αγώνες)
Α’ Αγώνες
Τετάρτη 27 Ιανουαρίου (15.00)
- ΑΕ Μυλοποτάμου – Επισκοπή (Περάματος).
Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου (15.00)
- Ποσειδώνας Γερανίου – Αστέρας Ρεθύμνου (Γερανίου).
Β’ Αγώνες
Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου (18.00)
- Επισκοπή – ΑΕ Μυλοποτάμου (Επισκοπής).
Τετάρτη 10 Φεβρουαρίου (14.30)
- Αστέρας Ρεθύμνου – Ποσειδώνας Γερανίου (Ρεθύμνου).
Τελικός (ΔΑΚ Γάλλου)
Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου (17.00)
Νικητής 15 – Νικητής 16 (ΔΑΚ Γάλλου).
Γιώργος Σταράς